top of page

Reklama

Krzysztof Matyjaszek poparł Bogdana Kukulskiego. Sprawie przyjrzy się słupecka PO

Krzysztof Matyjaszek w drugiej turze wyborów na stanowisko Wójta Gminy Słupca poparł kandydaturę Bogdana Kukulskiego. Wywołało to lawinę komentarzy w mediach społecznościowych. Sprawię przyjrzą się również słupeckie struktury Platformy Obywatelskiej.


Przypomnijmy, że Krzysztof Matyjaszek startował z własnego komitetu na fotel Wójta Gminy Słupca. Do drugiej tury się nie dostał, ale został wybrany na Radnego Gminy Słupca. W drugiej turze Bogdan Kukulski zmierzy się z Agnieszką Łechtańską. Tego pierwszego poparł Matyjaszek, o czym poinformował na swoich mediach społecznościowych.


- Gmina Słupca to nie podziały polityczne, ale nasz wspólny interes – to hasło, które przyświecało mojemu komitetowi od początku kampanii wyborczej. Udział w głosowaniu w wyborach samorządowych to przywilej i odpowiedzialność za przyszłość i bezpieczny rozwój Gminy Słupca. Dlatego znając obydwoje kandydatów, którzy w drugiej turze ubiegają się o fotel Wójta, wiedząc, jakie mają wizje i plany oraz realne możliwość wprowadzenia swoich zamierzeń w życie, zdając sobie też sprawę jakie kierują nimi priorytety i jak daleko sięga ich determinacja, oddaję swój głos na Bogdana Kukulskiego. Jego program wyborczy w dużej części pokrywa się z pomysłami mojego komitetu, do tego jest osobą otwartą na dialog i współpracę, która przyniesie gminie długofalowe korzyści. Na pewno też nie potraktuje gminy jak zdobyczy, tylko z rozwagą i szacunkiem będzie wprowadzał zmiany na lepsze a sądzę, że wszyscy, bez względu na jakąkolwiek przynależność, tych zmian oczekujemy - napisał.


Również Bogdan Kukulski na swoim facebookowym profilu napisał o poparciu, który udzielił mu Krzysztof Matyjaszek. - Działając wspólnie możemy więcej! Pomysły i sugestie, które pozwolą jeszcze bardziej rozwinąć Naszą gminę, zawsze są mile widziane. Dziękuję „KWW Krzysztof Matyjaszek Czas na zmiany” i nowo wybranemu radnemu Krzysztofowi Matyjaszkowi za poparcie mojej kandydatury w II turze wyborów na Wójta Gminy Słupca.

Pragnę jeszcze raz szczególnie podziękować Państwu za poparcie w I turze wyborów w dniu 7 kwietnia, jednocześnie licząc na Państwa wsparcie w II turze. Serdecznie zapraszam do urn wyborczych 21 kwietnia - zachęcał.


Oba wpisy wywołały dyskusję. Część internautów zarzuca Matyjaszkowi, że zostali oszukani, gdyż ten ,,chciał zmian ludzi, którzy zajmują od iluś lat stanowiska w gminie...gdzie się podziała TA nowa fala samorządności, o której Pan tyle mówi" - napisała jedna z internautek. Inni wskazywali, że będąc członkiem PO nie powinien popierać kandydata PiS. Pojawiły się również pozytywne komentarze. Internauci podkreślali, że pomimo podziałów można pracować dla dobra gminy.


Do sprawy odniósł się zarząd PO Słupca. - W związku z postem pana Krzysztofa Matyjaszka, członka Platformy Obywatelskiej w Powiecie Słupeckim oraz współinicjatora utworzenia koła Platformy Obywatelskiej w gminie Słupca oświadczamy, iż zdecydowanie odcinamy się od stanowiska pana sołtysa Kotunii w sprawie poparcia na wójta osoby jednoznacznie związanej z PiS (jedynka PiS z gminy Słupca do powiatu w roku 2018), pana Bogdana Kukulskiego. Zapewniamy jednocześnie członków i sympatyków PO w Słupcy, iż dołożymy wszelkich starań, aby zabezpieczyć szeroko rozumiane dobro naszej organizacji i zweryfikujemy rzeczywiste intencje założenia nowego koła gminnego. Do momentu zapoznania się z sytuacją nie podejmiemy żadnych działań, które mogłoby naruszyć dobre imię Platformy Obywatelskiej - czytamy na ich facebookowym profilu.

Zdjęcie z Facebooka Krzysztofa Matyjaszka

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page