Kacper Ratajewski powalczy o medal Mistrzostw Europy
top of page

Siatkarska reprezentacja Polski do lat 20 znalazła się w strefie medalowej Mistrzostw Europy. W kadrze gra pochodzący z Ostrowitego - Kacper Ratajewski.

Biało-czerwoni zajęli drugie miejsce w grupie 1. i w sobotę (24.09) o finał zagrają z Belgami. Polacy w grupie wygrali ze Słowacją (3:1), Serbią (3:0), Francją (3:0) i Słowenią (3:2). O pierwsze miejsce przegrali z Włochami 0:3. Ratajewski w sześciu spotkaniach zdobył łącznie jedenaście punktów.

W drugim półfinale Włosi zmierzą się z Bułgarami. Zwycięzcy obu półfinałów zmierzą się w niedzielnym finale. Przegrani będą walczyć o brązowy medal.

Kacper Ratajewski jest wychowankiem UKS MOS Czarni Ostrowite. Obecnie gra w Krispolu Września (Tauron 1. Liga). Ostrowiczanin zdobył m.in. brązowy medal ME z reprezentacją U18, czy złoty medal Mistrzostw Świata do lat 19. W 2021 i 2022 otrzymał także tytuł Sportowca Roku Powiatu Słupeckiego.

Kacper Ratajewski (z numerem 21) w sobotę zagra o finał Mistrzostw Europy; zdj.: Polski Związek Piłki Siatkowej