top of page

Reklama

II Mistrzostwa KPP OSP w Kamieniu

Za nami druga edycja Mistrzostw Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy Ochotniczych Straży Pożarnych. W tym roku strażacka rywalizacja odbyła się w Kamieniu (01.07).


Organizatorem wydarzenia była Ochotnicza Straż Pożarna w Kamieniu i Szyszłowie. W Mistrzostwach wzięło udział pięć ekip: OSP Golina I i II (pow. jarociński), OSP Golina (pow. koniński), OSP Krasne (pow. lubartowski) oraz OSP Wola Koszucka (pow. słupecki).


Ratownicy musieli zmierzyć się z pięcioma zadaniami w ramach KPP. W tym roku organizatorzy podnieśli poprzeczkę, gdyż drużyny nie znały lokalizacji zadań. Strażacy musieli udzielić pierwszej pomocy m.in. ofiarom wypadku komunikacyjnego, kobiecie ciężarnej ugodzonej nożem, samobójcy, czy osobie, u której wystąpiła padaczka.


Mistrzostwa było dobrą okazją, nie tylko do sprawdzenia przez druhów OSP swojej wiedzy i umiejętności, ale również do ich poszerzenia. Była to również doskonała okazja do integracji między jednostkami. Podczas Mistrzostw dla przybyłych drużyn zorganizowano dwa bloki szkoleniowe przeprowadzone przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Słupcy oraz Komendy Powiatowej Policji w Słupcy.


Najlepszą ekipą okazała się OSP Golina I. Drugie miejsce przypadło OSP w Woli Koszuckiej, a podium zamknęła OSP w Krasnem. Czwarte miejsce zajęła druga ekipa z Goliny koło Jarocina, a piąte - OSP Golina nad Wartą. Na najlepsze drużyny czekały puchary oraz bony. Wszyscy uczestnicy, pozoranci, sędziowie i organizatorzy otrzymali pamiątkowe medale. Przygotowano również nagrody specjalne dla Najlepszego Pozoranta (Magdalena Wrotecka - kobieta ciężarna ugodzona nożem) i Najsympatyczniejszej Drużyny (OSP Krasne).


Organizatorzy jak i uczestnicy Mistrzostw są bardzo zadowoleni z przebiegu zawodów. OSP Kamień i Szyszłowo już zapraszają na kolejną edycję. Po Mistrzostwach odbył się festyn z wieloma atrakcjami. Relacja z imprezy już niebawem na naszym portalu, a tymczasem zobaczcie relację zdjęciową z Mistrzostw KPP OSP.

Zdjęcia: Zuzanna Kukulska i Hubert Graczyk

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page