top of page

Reklama

Dzień Edukacji Narodowej w słupeckiej Jedynce

Dla słupeckiej Jedynki Dzień Edukacji Narodowej to szczególne święto. To nie tylko Dzień Nauczyciela, ale także Święto Patrona Szkoły.


Jest więc to dzień wyjątkowy dla całej społeczności szkolnej i dlatego staramy się, by był dniem, który wzbudza refleksje i pozytywne emocje, aby był dniem, kiedy z dumą mówimy o naszej historii i tradycji. Dlatego dzisiaj – 14 października 2022 r. obchodziliśmy uroczyście święto naszej szkoły, na które przybyli zaproszeni goście – przedstawiciele Urzędu Miasta: pan burmistrz Michał Pyrzyk, wiceburmistrz Jacek Szczap, przewodnicząca oświaty Elżbieta Kordylewska, kierownik oświaty Mariusz Król, ksiądz proboszcz Tomasz Ryś, a także przedstawicielki Rady Rodziców – pani Izabela Bieniecka – Nowaczyk i Weronika Kobiela. W obchodach klas I-III uczestniczyli ponadto panie dyrektor słupeckich przedszkoli.


Komisja Edukacji Narodowej to patron ponadczasowy, niosący nadzieję na postęp, rozwój, nowoczesność i kreatywność nauczycielską. Możemy być dumni z jej osiągnięć, bo jak pisał Wojciech Szweykowski – w urządzeniu edukacji, jednym podskokiem wyprzedziła wszystkich w Europie. 14 października jest on uroczyście obchodzony w instytucjach związanych z oświatą. Pani Dyrektor w swoim przemówieniu wspomniała, że jesteśmy spadkobiercami szacownej Komisji Edukacji Narodowej i czujemy się w obowiązku podtrzymać idee Stanisława Konarskiego, Hugona Kołłątaja i innych wybitnych naukowców i myślicieli aby nasza szkoła była pomostem, promykiem nadziei na dobrą edukację, ciągły rozwój, realizację pragnień i marzeń uczniów, nauczycieli i rodziców.


Pani dyrektor życzyła wszystkim nauczycielom, by znaczenie pracy, którą wykonujemy, stało się oczywiste dla wszystkich członków naszego społeczeństwa, każdego dnia, nie tylko w dniu święta edukacji. Bo: „Uczenie dzieci – jest ważne, ale uczenie ich, co się liczy – jest najważniejsze”. Pragniemy, by ta myśl była dla nas wszystkich źródłem starań o wizerunek uczciwego, odpowiedzialnego, pełnego empatii i szacunku dla innych – człowieka.


Dzisiejsze święto było okazją do nagrodzenia wyróżniających się nauczycieli i pracowników niepedagogicznych. I tak Nagrodę Burmistrza otrzymały trzy panie: Danuta Lebica, Małgorzata Nowak i Jolanta Rogalska; Nagrodę Dyrektora nauczyciele: Beata Dąbrowska, Żaneta Filipowska, Waldemar Flisiak, Barbara Frontczak, Joanna Gajdzińska, Anna Łakomiak, Krzysztof Machowiak, Anna Majdecka, Adrianna Olczak, Iwona Przygocka, Sylwia Raśniewska, Dorota Romańska, Monika Stranc, Marek Szociński i Magdalena Wróbel i pracownicy administracji i obsługi: Krystyna Franczak, Mariusz Janiak, Karolina Krysińska, Krystyna Kusiołek, Emilia Kuźniewska, Aneta Pera.


W dniu dzisiejszym nasi najmłodsi uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie na pełnoprawnego ucznia Szkoły Podstawowej nr 1. Pani Dyrektor, obserwując uczniów, wyraziła swoje zadowolenie, że mimo iż minęło niewiele czasu od dnia inauguracji, to są pewni siebie, tworzą dobre zespoły klasowe, mają kolegów i koleżanki, bez trudu trafiają do klasy, korzystają z szafek, świetnie radzą sobie w stołówce szkolnej, boisku, byli już na basenie. Wyraziła z nich dumę i przekonanie, że sprostają wszystkim zadaniom szkolnym, by w czerwcu cieszyć się z dobrych wyników.


Dzisiejszy dzień był także okazją do podsumowania konkursów szkolnych z dziedziny literatury, grafiki komputerowej oraz plastycznego dla uczniów klas IV-VIII i I-III. Oto nagodzeni uczniowie:


Konkurs poetycki: Lena Kędziora 4a, Nikolas Grześkowiak 4b, Natalia Filipiak 5a, Jakub Nowak 5a, Lena Romańska 5a, Piotr Kwaśny 5b, Marcelina Osowiec 5b, Amelia Roszak 5b, Adam Kazuś 6a, Kajetan Rąbczewski 6 b, Franciszek Smolarek 6b, Sandra Przybylska 6b, Olga Półorlniczak 6b, Michalina Kwitowska 7a, Katarzyna Kamińska 7a, Aaron Śmiechowski 7b, Mikołaj Męczeński 8d, Olga Pilarska 8d.


Konkurs plastyczny: Lena Kędziora 4a, Maria Biadasz 4a, Antonina Świątek 4b, Amelia Wrotecka 4b, Gabriela Małyszko 4b, Jakub Nowak 5a, Maja Pułról 5a, Wiktoria Stołek 5b, Gabriela Ratajczyk 5b, Michalina Kwitowska 7a.


Konkurs grafiki komputerowej: Adrian Rępiński 4b, Hanna Kuchowicz 4a, Piotr Kwaśny 5b, Maja Loritz 7b, Bogdan Nizelkaiev 6a, Kinga Tomczak 6b, Olga Półrolniczak 6b, Maja Juszczak 7b, Jan Kubiak 8a, Agata Mielcarek 6a, Natalia Filipiak 5b, Nikolas Grześkowiak 4b, Zofia Śmigiel 8c, Cezary Wolniakowski 8a, Julia Zaradzka 8c, Piotr Markiewicz 5a.


W klasach I-III: Michalina Franczak 1a, Wojtek Frątczak 1a, Marcelina Miłos 1b, Martyna Szymczak 1b, Helena Wróbel 2a, Paweł Pawłowski 2a, Oliwia Król 2a, Natalia Śmigielska 2b, Zofia Marciniak 2b, Roksana Nowakowska 3a, Kuba Woźniak 3b, Zuzanna Milczarek 3b.

Wszystkim serdecznie gratulujemy.


Dzisiejszy dzień przyniósł nam także zaprzysiężenie pocztu sztandarowego. I tak w nowym poczcie znaleźli się: Katarzyna Kamińska 7a, Maja Markiewicz 7b, Ignacy Nowak 7b, Liwia Korbońska 7b, Michalina Kwitowska 7a, Witold Kasprzyk 7a. To m.in. oni przy dźwiękach werbla wprowadzać będą sztandar szkoły na różne uroczystości. Mogą więc czuć się dumni z powierzonego im zadania.


Część artystyczną przygotowały panie: Joanna Gajdzińska, Małgorzata Nowak, Magdalena Wróbel oraz Natalia Loritz, Artur Rydzewski. Dziękujemy wszystkim za ogromny wkład pracy i zaangażowanie.


Dorota Romańska


Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Reklama

reklama-szkolenie-online-twoja-pierwsza-książka-echo-słupcy.jpg
bottom of page