top of page

Reklama

Dbali o dobre relacje

W ramach udziału w programie „Szkoła odpowiedzialna cyfrowo” prowadzonego przez fundację „Dbam o mój zasięg” w Szkole Podstawowej im. Józefa Wiktora Janika w Koszutach odbył się „Tydzień dbania o relacje”.


- Pierwszy dzień rozpoczął się zabawą połączoną z nauką. Podczas zajęć językowych najmłodsi oglądali filmiki, tańczyli i śpiewali angielskie piosenki utrwalając poznane słownictwo. Starsi uczniowie uczyli się słownictwa oraz rozwiązywali zagadki i zadania interaktywne.


Późnym popołudniem w czytelni biblioteki szkolnej odbyło się wspólne czytanie wierszy przez młodzież oraz nauczycieli. Tematyką ich było przemijanie, upływający czas, wartości każdej chwili w życiu człowieka.


W kolejnym dniu zadbano o kulturę słowa i miłą atmosferę. Uczniowie odpoczęli od kartkówek i nie musieli martwić się o sprawdzanie prac domowych, czy odpowiedź ustną. W tym dniu także na korytarzu szkolnym pojawiły się kartki „Weź ze sobą miłe słowo i podaj dalej”. Celem wydarzenia było upowszechnienie życzliwości jako zasady współżycia społecznego.


We wtorek zajęcia przyjęły trochę inną formę, gdyż prowadzone były w formie gier, quizów online lub offline, co wpływało na większą motywację do nauki. Na korytarzach samorząd uczniowski przygotował miejsca z planszami do gier dla swoich kolegów i koleżanek.


W następnym dniu na przerwach rozbrzmiewała muzyka i tańce. Tydzień dbania o relacje zakończył się wspólnym posiłkiem. Wychowawcy wraz ze swoimi wychowankami zasiedli razem w świetlicy szkolnej i w klasach, gdzie degustowali przygotowane zdrowe posiłki. Nie zabrakło owoców i warzyw w formie sałatek, szaszłyków, popularnych kanapek czy naleśników. Podczas posiłku panowała miła atmosfera.


Był to tydzień współpracy i integracji między uczniami i nauczycielami. Atrakcje przygotowane na każdy dzień tygodnia z pewnością przyczyniły się do budowania dobrego samopoczucia i wzajemnych relacji - czytamy na stronie internetowej szkoły w Koszutach.

Zdjęcia: szkoła w Koszutach

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page