top of page

Reklama

145 mandatów do obsadzenia w powiecie słupeckim

Blisko 50 tys. przedstawicieli w samorządzie wybiorą Polacy w zbliżających się wyborach. Jak te liczby wyglądają w naszym regionie? Ile jest mandatów do obsadzenia?


W Sejmiku Województwa Wielkopolskiego zasiada łącznie 39 radnych. Okręg nr 4, czyli miasto Konin, powiat koniński, słupecki, kolski i turecki liczy pięć mandatów. To nie mieszkańcy, a wybrani radni decydują o składzie zarządu województwa na czele z marszałkiem.


Do Rady Powiatu Słupeckiego mieszkańcy wybiorą łącznie 17 swoich przedstawicieli. Po cztery mandaty do obsadzenia ma okręg nr 1 (miasto Słupca) i nr 2 (gmina Zagórów i Lądek). Po trzech radnych zostanie wybranych z okręgu nr 3 (gmina Orchowo, Ostrowite, Powidz), nr 4 (gmina Słupca) i nr 5 (gmina Strzałkowo). Podobnie jak w sejmiku wojewódzkim, to radni powiatowi wybierają zarząd na czele ze starostą.


Inaczej jest na szczeblu gminnym. Tutaj o składzie rady oraz wójcie, burmistrzu lub prezydencie miasta decydują wyborcy. W mieście Słupca jest 15 okręgów. Z każdego wybierany jest jeden radny. Podział na okręgi wygląda następująco:

  • okręg nr 1: ulice: Jana Kilińskiego nr 1, 2, 3, od nr 8 do nr 22 oraz od nr 28 do nr 49; Kazimierza Pułaskiego nr 2;

  • okręg nr 2: ul. Kilińskiego nr 6A - 6K;

  • okręg nr 3: ulice: Mikołaja Kopernika nr 1, 2, 9; Jana Kilińskiego nr 24, 26;

  • okręg nr 4: ulice: Browarna, Mikołaja Kopernika nr 3 i 4, Tadeusza Kościuszki, Krótka, 11 Listopada, Jana Matejki, pl. Bohaterów Warszawy, pl. Szkolny, Poznańska, Kazmierza Pułaskiego nr 14 - 24A, 21 Stycznia, Tylna;

  • okręg nr 5: ulice: al. Tysiąclecia nr 1, 3, 4, 5, 5A; Elizy Orzeszkowej nr 1, 1A; Romualda Traugutta nr 1 - 16;

  • okręg nr 6: ulice: al. Tysiąclecia nr 2A, 2B, nr 6 - 60; Armii Krajowej, Jeziorna, Krzywa, Pogodna, Powstańców Wielkopolskich, Franciszka Ratajczaka nr 8, 9, 11; Róża, Marii Skłodowskiej-Curie, Wodna, Widokowa, Wojska Polskiego;

  • okręg nr 7: ulice: Cicha, Firmowa, Gajowa, Kleczewska, Koszucka, Leśna, Mariana Jareckiego, Parkowa, Polna, Franciszka Ratajczaka nr 2A - 7, Słoneczna, Spokojna, Apolinarego Szeluty, Warszawska, Wąska, Wspólna, Zielona;

  • okręg nr 8: ulice: Asnyka, Władysława Broniewskiego, Brunona Schulza, Marii Dąbrowskiej, Jana Kochanowskiego, Marii Konopnickiej, Józefa Ignacego Kraszewskiego, Kornela Makuszyńskiego, Zofii Nałkowskiej, Cypriana Kamila Norwida, Bolesława Prusa, Mikołaja Reja, Władysława Stanisława Reymonta, Juliana Tuwima, Stefana Żeromskiego;

  • okręg nr 9: ulice: Chopina , droga Słomczycka, Kukurydziana, Elizy Orzeszkowej nr 2 - 14, Smugowa, Romualda Traugutta nr 17 - 100;

  • okręg nr 10: ulice: gen. Władysława Sikorskiego, os. Niepodległości nr 7, 8, 8A, 15, 17;

  • okręg nr 11: ulice: os. Niepodległości nr 13, 13A, 14, 16, 18, 20; Rotmistrza Witolda Pileckiego od nr 2 do nr 14 oraz od nr 16 do nr 28;

  • okręg nr 12: os. Niepodległości nr 9, 10, 11, 12;

  • okręg nr 13: ulice: Bohuna, Stefana Czarnieckiego, Jana Kazimierza, Jana III Sobieskiego, Ketlinga, Mikołaja Kopernika od nr 11A do końca, Kmicica, droga Stanisława Moniuszki, Nowowiejskiego, Podbipięty, Przemysła II, Rotmistrza Witolda Pileckiego nr 15 i nr 30 - 40, Skrzetuskiego, Stefana Batorego, Władysława Łokietka, Wołodyjowskiego, Zagłoby, Zamoyskiego;

  • okręg nr 14: ulice: Elektrowniana, Kościelna, Łąkowa, Marcina ze Słupcy, Adama Mickiewicza, Ogrodowa, Okopowa, pl. Parysa, pl. Wolności, Poprzeczna, Pyzderska, Juliusza Słowackiego, Sukiennicza, Torowa, Zagórowska;

  • okręg nr 15: lice: Bielawska, Bóżnicza, Były Obóz, Ceglana, droga Kornacka, Dworcowa, Fabryczna, Kolejowa, Łężec, 3 Maja, Piastów, Przemysłowa, Henryka Sienkiewicza, Stodolna, Wygonowa, Źródlana.


Taką samą liczbę okręgów ma gmina Słupca:

  • okręg nr 1: sołectwo Wierzbocice: Wierzbocice; sołectwo Kąty: część miejscowości Kąty: od numeru 26 do numeru 56, od numeru 58 do numeru 60, 62, 66, od numeru 68 do numeru 77, od numeru 79 do numeru 80, 83, 90, od numeru 94 do numeru 97; Czerwonka;

  • okręg nr 2: sołectwo Kotunia: Kąty nr: od numeru 1 do numeru 25, od numeru 63 do numeru 65, 78, od numeru 81 od numeru 82, 85; Kotunia;

  • okręg nr 3: sołectwo Koszuty-Parcele: Koszuty-Parcele, Róża, Bielawy;

  • okręg nr 4: sołectwo Gółkowo: Gółkowo, Borki; sołectwo Kowalewo – Sołectwo: Kowalewo–Sołectwo; sołectwo Poniatówek: Poniatówek; sołectwo Wierzbno: Wierzbno;

  • okręg nr 5: sołectwo Kowalewo – Góry: Kowalewo–Góry; sołectwo Kowalewo – Opactwo: Kowalewo–Opactwo, Kowalewo–Parcele, sołectwo Wola Koszucka – Parcele: Wola Koszucka–Parcele, Rokosz;

  • okręg nr 6: sołectwo Cienin Zaborny: Cienin Zaborny, Cienin Zaborny-Parcele, Kunowo;

  • okręg nr 7: sołectwo Pokoje: Pokoje; sołectwo Rozalin: Rozalin;

  • okręg nr 8: sołectwo Cienin Kościelny: Cienin Kościelny, Cienin-Perze;

  • okręg nr 9: sołectwo Cienin-Kolonia: Cienin-Kolonia; sołectwo Wilczna: Wilczna;

  • okręg nr 10: sołectwo Kamień: Kamień, Grzybków, Benignowo; sołectwo Nowa Wieś: Nowa Wieś, Zaborze, Zacisze; sołectwo Pępocin: Pępocin;

  • okręg nr 11: sołectwo Koszuty: Koszuty, Grobla, Kluczewnica, Koszuty Małe;

  • okręg nr 12: sołectwo Drążna: Drążna, Żelazków, Czesławowo; sołectwo Młodojewo – Parcele: Młodojewo–Parcele;

  • okręg nr 13: sołectwo Młodojewo: Młodojewo, Meszna, Zastawie, Jaworowo;

  • okręg nr 14: sołectwo Kochowo: Kochowo; sołectwo Korwin: Korwin, Józefowo; sołectwo Marcewek: Marcewek, Michałowo, Szkudłówka; sołectwo Marcewo: Marcewo; sołectwo Niezgoda: Niezgoda, Posada;

  • okręg nr 15: sołectwo Piotrowice: Piotrowice.


Piętnastu radnych wybiorą również mieszkańcy gminy Strzałkowo:

  • okręg nr 1: część sołectwa Strzałkowo: Łężec; Strzałkowo-ulice: ul. Aleja Prymasa Wyszyńskiego, Dojazdowa, 1 Maja;

  • okręg nr 2: część sołectwa Strzałkowo: Strzałkowo-ulice: Brzezińskiego, Krótka, Ogrodowa bez nr 45, 47, 49, 60 i 60A, Pogodna, Radosna, Słoneczna, Szkolna, Władysława Gablera, Wolności bez nr 2 do 12 nr parzyste, Zielona, 11 Listopada;

  • okręg nr 3: część sołectwa Strzałkowo: Bielawy; Strzałkowo-ulice: Cmentarna, Generała Sikorskiego, Kolejowa, Kościuszki, Księdza Marusarza, Lipowa, Parkowa, Promienna, Wschodnia;

  • okręg nr 4: część sołectwa Strzałkowo: Strzałkowo-ulice: Andrzejewskiego, Asnyka, Kochanowskiego, Konopnickiej, Kopernika, Mickiewicza, Orzeszkowej, Powstańców Wielkopolskich;

  • okręg nr 5: część sołectwa Strzałkowo: Strzałkowo-ulice: Cedrowa, Cisowa, Cyprysowa, Daglezjowa, Górna, Hulewiczów, Iwaszkiewicza, Jałowcowa, Jodłowa, Limbowa, Modrzewiowa, Przybyszewskiego, Słowackiego, Sosnowa, Świerkowa, Witosa;

  • okręg nr 6: część sołectwa Strzałkowo: Strzałkowo-ulice: Bursztynowa, Diamentowa, Dworcowa, Jagodowa, Leśna, Malinowa, Paruszewska, Perłowa, Pułaskiego, Rubinowa, Szafirowa, Szmaragdowa, Turkusowa, Zachodnia;

  • okręg nr 7: część sołectwa Strzałkowo: Strzałkowo-ulice: Brunona Nowakowskiego, Chrztu Polski, Jagiellonów, Ogrodowa nr 45, 47, 49, 60 i 60A, Ostrowska od nr 1 do nr 32A, Piastowska, Powidzka, Tysiąclecia, Wolności numery parzyste od 2 do 12;

  • okręg nr 8: część sołectwa Strzałkowo: Pospólno; Strzałkowo-ulice: Azaliowa, Daszyńskiego, Fiołkowa, Hiacyntowa, Janusza Korczaka, Jaśminowa, Konwaliowa, Lawendowa, Liliowa, Magnoliowa, Makowa, Malwowa, Miodowa, Nagietkowa, Ostrowska od nr 33, Polna, Prusa, Rolnicza, Różana, Wojska Polskiego, Wrzosowa;

  • okręg nr 9: Sołectwo Babin: Babin, Słomczyce, Słomczyce-Huby, Słomczyce-Parcele; Sołectwo Babin-Olędry: Babin-Olędry, Ciosna, Sierakowo;

  • okręg nr 10: Sołectwo Janowo-Olędry: Janowo-Olędry, Skąpe; Sołectwo Katarzynowo-Katarzynowo; Sołectwo Kornaty: Kornaty, Kornaty-Huby, Kornaty-Kolonia Druga, Kornaty-Kolonia Pierwsza, Podkornaty; Sołectwo Ostrowo Kościelne: Ostrowo Kościelne, Radłowo, Radłowo Leśne;

  • okręg nr 11: Sołectwo Brudzewo: Brudzewo, Góry, Kokczyn Drugi, Kokczyn Pierwszy; Sołectwo Janowo: Janowo, Janowo-Cegielnia, Rudy;

  • okręg nr 12: Solectwo Chwałkowice: Chwałkowice, Chwałkowice-Huby, Gonice Drugie; Sołectwo Szemborowo: Szemborowo;

  • okręg nr 13: Sołectwo Wólka: Staw, Wólka;

  • okręg nr 14: Sołectwo Graboszewo: Graboszewo; Sołectwo Krępkowo: Krępkowo, Unia; Sołectwo Młodziejewice: Kościanki, Młodziejewice, Uścięcin;

  • okręg nr 15: Sołectwo Paruszewo: Paruszewo; Sołectwo Skarboszewo: Chwalibogowo, Skarboszewo.


Tak wygląda podział okręgów w gminie Zagórów:

  • okręg nr 1: Zagórów-miasto, ulice: Konińska, Kolejowa, Dojazdowa, Targowa, Konstantego Lidmanowskiego, Rolna, Przemysłowa;

  • okręg nr 2: Zagórów-miasto, ulice: Duży Rynek, Średnia, Krótka, Tadeusza Kościuszki, pl. Polskiej Organizacji Wojskowej, Wojska Polskiego, Kaliska, Polna, Mały Rynek, Jana Kilińskiego, Zdrojowa, Rybacka, Krzywa, Ciasna;

  • okręg nr 3: Zagórów-miasto, ulice: pl. Szkolny, Nowa, Dolna, Zielona, Piaskowa, Berdychów, Gajowa, Zacisze, Okólna, Słupecka, Ogrodowa, Łąkowa, Kościelna, Próżna, Wąska;

  • okręg nr 4: Zagórów-miasto, ulice: Szubianki, Kasztanowa, Lipowa, Klonowa, Brzozowa, Wierzbowa, Dębowa, Sosnowa, Akacjowa, Świerkowa, Topolowa;

  • okręg nr 5: Zagórów-miasto, ulice: Pyzderska, Cmentarna, Górna, Stodolna, Leśna, Wzgórze, Sadowa, Kwiatowa, Wiatrakowa, Wiklinowa, Torfowa, Wodna, Solna, Rzeczna, Widokowa;

  • okręg nr 6: Sołectwo Kopojno: Chruściki, Kopojno, Kopojno-Parcele, Tarszewo;

  • okręg nr 7: Sołectwo Oleśnica: Oleśnica, Oleśnica-Folwark, Wymysłów, Sołectwo Skokum: Skokum, Olchowo;

  • okręg nr 8: Sołectwo Wrąbczyn: Wrąbczyn, Wrąbczyn Górski; Sołectwo Kościołków: Kościołków, Długa Górka, Kirchol;

  • okręg nr 9: Sołectwo Drzewce: Drzewce; Sołectwo Augustynów: Augustynów; Sołectwo Michalinów Oleśnicki: Michalinów Oleśnicki, Włodzimirów;

  • okręg nr 10: Sołectwo Mariantów: Mariantów; Sołectwo Nowa Wieś: Nowa Wieś, Przybysław; Sołectwo Trąbczyn: Trąbczyn, Trąbczyn Dworski; Sołectwo Zalesie: Zalesie;

  • okręg nr 11: Sołectwo Stanisławów: Stanisławów; Sołectwo Szetlew: Szetlew, Podbiel; Sołectwo Szetlewek: Szetlewek;

  • okręg nr 12: Sołectwo Łazińsk Pierwszy: Łazińsk Pierwszy, Trąbczyn D; Sołectwo Łazińsk Drugi: Łazińsk Drugi; Sołectwo Łazy: Łazy; Sołectwo Osiny: Osiny, Grabina, Trąbczyn B, Wincentowo; Sołectwo Michalinów Trąbczyński: Michalinów Trąbczyński;

  • okręg nr 13: Sołectwo Bukowe: Bukowe; Sołectwo Imielno: Imielno; Sołectwo Łukom: Łukom;

  • okręg nr 14: Sołectwo Anielewo: Anielewo; Sołectwo Grądzeń: Grądzeń, Huta Łukomska; Sołectwo Łomów: Łomów, Stawisko;

  • okręg nr 15: Sołectwo Adamierz: Adamierz; Sołectwo Koszelewska Łąka: Koszelewska Łąka, Smoleniec; Sołectwo Myszakówek: Myszakówek, Myszaków.


Także gmina Ostrowite ma 15 okręgów:

  • okręg nr 1: sołectwo Ostrowite: Ostrowite-ulice: Jeziorna, Kościelna, Krótka, Kwiatowa, Łąkowa, Szkolna, Zielona;

  • okręg nr 2: sołectwo Ostrowite: Ostrowite-ulice Lipowa, Polna, Słoneczna, Zachodnia, Borówiec, Michałowo;

  • okręg nr 3: sołectwo Jarotki: Jarotki, Koszary Jarockie, Młynek;

  • okręg nr 4: sołectwo Izdebno: Izdebno, Hejna; sołectwo Przecław: Przecław;

  • okręg nr 5: sołectwo Kąpiel: Kąpiel, Chrzanowo;

  • okręg nr 6: sołectwo Tomaszewo: Tomaszewo, Starogostuń, Świnna, Wiktorowo;

  • okręg nr 7: sołectwo Kosewo: Kosewo, Tomiszewo;

  • okręg nr 8: sołectwo Giewartów-Holendry: Andrzejewo, Giewartów-Holendry; sołectwo Gostuń: Gostuń; sołectwo Sienno: Sienno;

  • okręg nr 9: sołectwo Mieczownica: Mieczownica, Brzozogaj;

  • okręg nr 10: sołectwo Giewartów: Giewartów;

  • okręg nr 11: sołectwo Szyszłowo: Lucynowo, Szyszłowo, Szyszłowskie Holendry;

  • okręg nr 12: sołectwo Doły: Doły, Tumidaj; sołectwo Stara Olszyna: Stara Olszyna, Pieńki; sołectwo Grabina: Grabina, Milejewo;

  • okręg nr 13: sołectwo Kania: Kania, Salamonowo; sołectwo Siernicze Małe: Antoninek, Siernicze Małe, sołectwo Skrzynka: Kierz, Lipnica, Skrzynka;

  • okręg nr 14: sołectwo Siernicze Wielkie: Siernicze Wielkie;

  • okręg nr 15: sołectwo Naprusewo: Naprusewo.


Tak wygląda podział okręgów w gminie Powidz:

  • okręg nr 1: część sołectwa Powidz: Powidz: ul. Deszczowa, ul. Kolejowa, ul. Księżycowa, ul. Polna, ul. Słoneczna, ul. Witkowska, ul. Wojskowa;

  • okręg nr 2: część sołectwa Powidz: Powidz: ul. Nowa, ul. Skośna, ul. Strzałkowska;

  • okręg nr 3: część sołectwa Powidz: Powidz: ul. Ogrodowa, ul. Warszawska, ul. Wąska;

  • okręg nr 4: część sołectwa Powidz: Powidz: ul. Józefa Bilskiego, ul. ks. Infułata Kazimierza Dorszewskiego, ul. Ks. Ignacego Gepperta, ul. Kościelna, ul. Piaski, ul. Plac Piaskowy, Dolina;

  • okręg nr 5: część sołectwa Powidz: Powidz: ul. Krótka, ul. Park Powstańców Wielkopolskich, ul. Wojska Polskiego;

  • okręg nr 6: część sołectwa Powidz: Powidz: ul. 29 Grudnia do nr 25, ul. Lokacji Powidza 1243 r. , ul. Wodna;

  • okręg nr 7: część sołectwa Powidz: Powidz: ul. Chmielna, ul. Dąbrówki, ul. 29 Grudnia od nr 26, ul. Jeziorna, ul. Klonowa, ul. Mieszka I, ul. Topolowa, ul. Wybudowanie, ul. Źródlana;

  • okręg nr 8: część sołectwa Powidz: Powidz: ul. Baldwina, ul. Bolesława Chrobrego, ul. Henryka Pobożnego, ul. Królowej Jadwigi, ul. Kazimierza Jagiellończyka, ul. Kazimierza Wielkiego, ul. Macieja Mielżyńskiego, ul. Radońskiego, ul. Widokowa, ul. Władysława Łokietka;

  • okręg nr 9: Sołectwo Anastazewo: Anastazewo;

  • okręg nr 10: Sołectwo Ostrowo: Ostrowo;

  • okręg nr 11: Sołectwo Przybrodzin: Przybrodzin;

  • okręg nr 12: część sołectwa Wylatkowo: Wylatkowo: do nr 25 oraz nr 60, nr 68, nr 368, nr 371;

  • okręg nr 13: część sołectwa Wylatkowo: Wylatkowo: od nr 26, z wyłączeniem numerów 60, 68, 368, 371; Sołectwo Smolniki Powidzkie: Smolniki Powidzkie;

  • okręg nr 14: Sołectwo Charbin: Charbin; Sołectwo Ługi: Ługi;

  • okręg nr 15: Sołectwo Polanowo: Polanowo; Sołectwo Powidz-Osiedle: Powidz-Osiedle.


Piętnastu radnych wybiorą także mieszkańcy gminy Lądek:

  • okręg nr 1: Sołectwo Sługocin: Sługocin;

  • okręg nr 2: Sołectwo Wacławów: Nakielec, Piotrowo, Wacławów; Sołectwo Sługocin-Kolonia: Sługocin-Kolonia;

  • okręg nr 3: Sołectwo Ratyń: Ratyń;

  • okręg nr 4: Sołectwo Dolany: Dolany;

  • okręg nr 5: Sołectwo Wola Koszucka: Wola Koszucka;

  • okręg nr 6: część sołectwa Lądek: Lądek-ulice: Brzozowa, Leśna, Zielona, Polna, Sosnowa, Krótka, Świerkowa, Słupecka, Rynek, Sportowa;

  • okręg nr 7: część sołectwa Lądek: Lądek-ulice: Pyzderska, Konińska, Kościelna, Wielodwór, Niska;

  • okręg nr 8: Sołectwo Ląd: Ląd;

  • okręg nr 9: Sołectwo Jaroszyn-Kolonia: Jaroszyn-Kolonia; Sołectwo Ląd-Kolonia: Ląd-Kolonia; Sołectwo Policko: Policko;

  • okręg nr 10: Sołectwo Jaroszyn: Jaroszyn;

  • okręg nr 11: część sołectwa Ciążeń: Ciążeń-ulice: Wiosny Ludów, Marii Konopnickiej, Rzeczna, Plac Zamkowy, Polna, Krótka, Plażowa;

  • okręg nr 12: część sołectwa Ciążeń: Ciążeń-ulice: Wrzosowa, Królewska, Spacerowa, Zielona, Krzywa, Wąska, Cmentarna, Słupecka;

  • okręg nr 13: część sołectwa Ciążeń: Ciążeń-ulice: Wolności, Parkowa, Ciążeńskie Holendry;

  • okręg nr 14: Sołectwo Dziedzice: Dziedzice; Sołectwo Dąbrowa: Dąbrowa;

  • okręg nr 15: Sołectwo Samarzewo: Samarzewo.


Również gmina Orchowo ma 15 okręgów:

  • okręg nr 1: część sołectwa Bielsko: Bielsko;

  • okręg nr 2: część sołectwa Bielsko: Podbielsko; sołectwo Linówiec: Linówiec, Kosakowo, Mlecze;

  • okręg nr 3: sołectwo Myślątkowo: Myślątkowo, Rękawczynek, Ostrówek;

  • okręg nr 4: część sołectwa Orchowo: Orchowo-ulice: Kazimierza Wielkiego, ks. Nikodema Siega, Orchówiec, Szkolna, Wierzbowa, Władysława Jagiełły;

  • okręg nr 5: część sołectwa Orchowo: Orchowo-ulice: Bolesława Prusa, dr. Bernardczyka, Kwiatowa, Mikołaja Reja, Stroma, Trzemeszeńska, Józefa Myślickiego;

  • okręg nr 6: część sołectwa Orchowo: Orchowo-ulice: Lipowa, Łąkowa;

  • okręg nr 7: część sołectwa Orchowo: Orchowo-ulice: Dworcowa, Jana III Sobieskiego, Kościuszki, Słoneczna;

  • okręg nr 8: część sołectwa Orchowo: Orchowo-ulice: Wyzwolenia, Powstańców Wielkopolskich;

  • okręg nr 9: część sołectwa Orchowo: Orchowo-ulice: Dąbrowa, Topolowa; sołectwo Wólka Orchowska: Wólka Orchowska;

  • okręg nr 10: sołectwo Osówiec: Osówiec, Suszewo;

  • okręg nr 11: sołectwo Skubarczewo: Skubarczewo, Kinno;

  • okręg nr 12: sołectwo Słowikowo: Słowikowo, Rękawczyn;

  • okręg nr 13: sołectwo Orchówek: Orchówek, Podlesie, Gałczynek; sołectwo Szydłówiec: Szydłówiec;

  • okręg nr 14: część sołectwa Różanna: Różanna, nr domów od 5 do 17, 27, 27A, od 37 do 39, 39A, 42, Siedluchno;

  • okręg nr 15: część sołectwa Różanna: Różanna, nr domów od 1 do 4, od 18 do 26, od 28 do 36, 40.


Mieszkańcy regionu słupeckiego wybiorą łącznie 17 powiatowych radnych, 120 radnych miejskich/gminnych oraz dwóch burmistrzów i sześciu wójtów.

Zdjęcie: Polska Agencja Prasowa




Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page