top of page

Reklama

Śladami powstania styczniowego - Wawrzynkową Grą Miejską uczcili historyczny zryw

Kolejna Wawrzynkowa Gra Miejska za nami. Wydarzenie, które odbywa się w ramach miejskiego święta, przyciągnęło sporą liczbę drużyn, które mierzyły się z nietypowymi zadaniami. Humory jak zawsze dopisały.


W tegorocznej Wawrzynkowej Grze Miejskiej wzięło udział 20 drużyn, co dało liczbę blisko 80 uczestników. Chociaż pogoda tego dnia była nieprzewidywalna, to jak na zamówienie, podczas rywalizacji nie spadła ani jedna kropla. Na drużyny czekało kilka zadań zlokalizowanych na terenie miasta. Z racji przypadającej w tym roku 160. rocznicy wybuchu powstania styczniowego, zadania nawiązywały właśnie do tego zrywu niepodległościowego.


Uczestnicy Wawrzynkowej Gry miejskiej musieli zmierzyć się m.in. ze ścianką wspinaczkową, kodowaniem robotów, układaniem puzzli, a nawet nagrali film za pomocą fotobudki 360 stopni. Podsumowanie całej akcji odbyło się w Muzeum Regionalnym w Słupcy. Na każdego czekały atrakcyjne nagrody.


Już jutro kolejne wydarzenia w ramach Wawrzynek Słupeckich. O godz. 20 odbędzie się potkanie przy kolumnie św. Wawrzyńca, gdzie będą wspominani powstańcy styczniowi. Pół godziny później w kościele farnym rozpoczną się nieszpory ku czci św. Wawrzyńca. Środowe świętowanie zakończy pokaz Fireshow Grow up Events na słupeckim rynku.

Artykuł sponsorowany

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page