top of page

Reklama

Zimowe hece z Biblioteką Publiczną Gminy Słupca

Mimo, że tegoroczne ferie zimowe nie do końca przypominały tych białych sprzed lat, dzieci i młodzież z terenu gminy Słupca wcale nie narzekała na nudę. Szeroki wachlarz zajęć przygotowała Biblioteka Publiczna Gminy Słupca w Cieninie Zabornym.


Zajęcia odbywały się w hali sportowej w Koszutach, aktywności przeprowadzone zostały przez Monikę Paszek - dyrektora Biblioteki Publicznej Gminy Słupca oraz Magdalenę Kusiołek – bibliotekarza.


W tym roku biblioteka postawiła na warsztaty przyrodnicze, eksperymenty ze sztucznym śniegiem oraz suchym lodem, dzieci miały także przyjemność uczestniczyć w spektaklu w wykonaniu aktorów z krakowskiego Teatru Maska, nie zabrakło również zajęć animacyjnych, sportowych i integracyjnych. Codziennie na uczestników zajęć czekała moc atrakcji.


Podczas warsztatów przyrodniczych prowadzonych przez Ośrodek Edukacji Przyrodniczej w Lądzie dzieci dowiedziały się jak dbać o ptaki przez cały rok, czym należy je dokarmiać oraz w jakich miejscach stawiać dla nich bezpieczne stołówki. Niezwykłą atrakcją okazało się wypatrywanie ptaków przez lornetki.


Dzięki firmie Brick 4 Kidz z Konina, dzieci miały przyjemność uczestniczyć w fascynujących eksperymentach naukowych z wykorzystaniem suchego lodu oraz sztucznego śniegu. Uczestnicy mieli okazję napompować balon suchym lodem, zamrozić monety i łyżeczki, wytworzyć pianę z suchego lodu oraz osiadający dym. Podczas zajęć uczestnicy wzbogacili swoją wiedzę na temat klimatu, pogody oraz dwutlenku węgla. Było kreatywnie, edukacyjnie i bardzo interesująco.


Spotkanie dzieci z Teatrem Edukacji i Profilaktyki "Maska" z Krakowa było niezwykle inspirujące i edukacyjne. Spektakl "Złośliwości jej królewskiej mości" o zasadach dobrego wychowania zaangażował wszystkich do aktywnego uczestnictwa. Widzowie mieli okazję nie tylko bawić się podczas przedstawienia, ale także przy okazji przyswajać istotne zasady dobrego wychowania, empatii, pomocy drugiemu człowiekowi.


Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się również zajęcia animacyjne, integracyjne i sportowe, które ćwiczą nie tylko ciało, ale i umysł.


Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Słupca -niżej podpisana - serdecznie dziękuje pani Agacie Kopczyńskiej za możliwość skorzystania z obiektu sportowego oraz świetlicy, dzięki którym w pełni mogliśmy zrealizować swoje pomysły. Dziękujemy również wszystkim uczestnikom zajęć za liczny udział i wspólną zabawę, a rodzicom uczestników za zaufanie.

Monika Paszek i Magdalena KusiołekComments


bottom of page