top of page

REKLAMA

Z charyzmatycznym raperem o uzależnieniach

Uczniowie klas VII i VIII z terenu gminy Golina wzięli udział w Programie Profilaktyki Uzależnień „Antymina”. Jego autorem i wykonawcą był charyzmatyczny raper „Kolah” (właściwie Mirosław Kolczyk) z Przemyśla (08.01).


Spotkanie odbyło się w auli Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. Artysta i autor przybył do młodzieży z ciekawym przekazem zaprezentowanym w niecodziennej formie. Jego prelekcja przeplatana była bowiem utworami hip-hopowymi. Z pewnością dotarła ona w przystępny sposób do młodych odbiorców.


Warto dodać, że „Kolah” szczerze opowiadał o swoich życiowych doświadczeniach. Przestrzegał przed zagrożeniami współczesności, możliwością dokonywania złych wyborów i ich konsekwencjami. Mówił językiem młodzieży, skupiając ich uwagę i zainteresowanie na tym, co ma im do przekazania. Uczniowie po spotkaniu chętnie rozmawiali z gościem. Zadawali pytania związane z tematyką spotkania i twórczością autora.


Przedsięwzięcie dla młodzieży dofinansowane zostało przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Golinie oraz Fundację Służąc Życiu. Składamy serdeczne podziękowanie wyżej wymienionym instytucjom za pomoc w zorganizowaniu spotkania. Dziękujemy również Mirosławowi Kolczykowi ,,Kolahowi” za obecność i podzielnie się z uczniami życiowymi historiami.


Justyna Dzieran i Przemysław Ciesielski


Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page