top of page

Reklama

Wypadek masowy i pożar lasu. Służby doskonaliły swoje umiejętności

Na terenie miasta odbyły się ćwiczenia Powiatowego i Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego oraz Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego pod kryptonimem ,,RATUNEK 2023" (27.10).


- Kierowca autokaru jadącego ul. Traugutta od strony Piotrowic zasłabł za kierownicą i uderzył z impetem w przydrożną latarnię. Poszkodowanych zostało 12 osób podróżujących pojazdem. Niestety, przybyłym na miejsce zdarzenia służbom ratunkowym nie udało się uratować życia trzech osób, w tym kierowcy.


Około godziny później do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP wpłynęło zgłoszenie o pożarze, jaki wybuchł w lesie miejskim przy ul. Gajowej. Niedługo później na miejscu pojawiły się jednostki PSP i OSP. Okazało się, że ogień został podłożony celowo, aby zatrzeć ślady po nielegalnym składowaniu nieznanej substancji chemicznej. W wyniku zatrucia oparami poszkodowane zostały dwie osoby, w tym jedna z nich oddaliła się w nieznanym kierunku uruchamiając akcję poszukiwawczą.


Dwa opisane epizody były elementem ćwiczeń Powiatowego i Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego oraz Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, które przeprowadzone zostały na terenie miasta pod kryptonimem „RATUNEK 2023”.


Celem ćwiczeń było sprawdzenie skuteczności procedur postępowania i reagowania administracji publicznej oraz służb, inspekcji i straży na wystąpienie zdarzeń kryzysowych, w tym uruchamiania sił i środków, czasu reakcji służb i instytucji na zaistniałe zdarzenie, sprawności pojazdów i sprzętu zadysponowanego do usuwania skutków zdarzenia - poinformowało Starostwo Powiatowe w Słupcy.


W ćwiczeniach wzięli udział: Powiatowy i Miejski Zespół Zarządzania Kryzysowego w Słupcy, w tym przedstawiciel Miejskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Słupcy. Krajowy System Ratowniczo-Gaśniczy (wyznaczone jednostki PSP i OSP), Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Słupcy, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Słupcy w tym ZRM, Komenda Powiatowa Policji w Słupcy, Wydział Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Słupcy, Powiatowy Zarząd Dróg w Słomczycach oraz Prokurator Rejonowy w Słupcy.

Zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Słupcy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page