top of page

Reklama

Wyjątkowy bal w Koszutach. Powrócił po 24 latach

Ósmoklasiści Szkoły Podstawowej im. Józefa Wiktora Janika w Koszutach świętowali na swoim balu (09.02). Tego typu impreza powróciła w mury placówki po 24 latach.


- Na początku uroczystości prowadzący balu - Zuzanna Mrugalska, Majka Adamczyk oraz Paweł Strzelczyk powitali zaproszonych gości: dyrektora szkoły- panią Agatę Kopczyńską, zastępcę przewodniczącej rady rodziców- panią Monikę Wesołowską, wychowawcę klasy – panią Joanną Wiśnę, nauczyciela wspomagającego w klasie VIII - panią Patrycję Kopaczewską, uczniów klasy VI wraz z wychowawcą – panią Kornelią Piasecką, grono pedagogiczne, pracowników administracji i obsługi, wszystkich uczniów klasy VIII oraz ich rodziców.


Następnie uczniowie na słowa ,, Poloneza czas zacząć” odtańczyli staropolski taniec- polonez. Wzruszeń i gratulacji nie było końca. Pani dyrektor wraz z zastępcą przewodniczącej rady rodziców w swoim przemówieniu gratulowały uczniom znakomitego występu, życzyły powodzenia na egzaminach ósmoklasisty, ale przede wszystkim życzyły udanej zabawy. Wychowawca klasy VIII wraz z nauczycielem wspomagającym wręczyły ósmoklasistom pamiątkowe magnesy, natomiast uczniowie klasy VI wraz z wychowawcą wręczyli uczniom koniczynki ,,na szczęście” podczas zbliżających się egzaminów.


Po części oficjalnej prowadzący zaprosili wszystkich gości do uroczystego obiadu, a tuż po nim czekały kolejne dwie niespodzianki. Pierwsza z nich była skierowana do naszych ósmoklasistów. Na prośbę rodziców Marii Pilarczyk zawitał do nas DJ - pan Mateusz Głowacki, który stworzył niesamowitą atmosferę, zabawiając wszystkich zebranych. Druga niespodzianka była z dedykacją od naszego ósmoklasisty- Gabriela Tylisza, który przepięknie wykonał utwór Marka Grechuty ,,Dni, których nie znamy”, nakłaniając wszystkich do refleksji. Wzruszeń również nie było końca.


Następnie przyszedł czas na upragnioną zabawę. Uczniowie tańczyli aż do pólnocy, w rytm ulubionych utworów. Dla naszej ósmoklasistki - Gabrieli Muszyńskiej była to podwójna okazja do świętowania, gdyż w dniu 09.02. skończyła 14 lat! Wszyscy obecni zaśpiewali jej gromkie ,,Sto lat” oraz porwali Gabrysię do tańca. Oj, ależ to będzie wspomnienie!


W przerwach między tańcami, wszyscy delektowali się pysznym poczęstunkiem, który przygotowano na tę okazję. Bal ósmoklasisty to nie tylko wieczór pełen zabawy, ale także czas refleksji nad minionymi latami i oczekiwaniami wobec przyszłości. Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony czas i za to, że uczyniliście ten wieczór niezapomnianym. Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do organizacji tego wspaniałego wydarzenia. Niech ta noc pozostanie na długo w naszych sercach!


Bal ósmoklasisty w roku 2024 zapisał się jako szczególne wydarzenie w dziejach naszej szkoły. Śmiało można rzec, że jest to wręcz historyczny moment dla naszej społeczności szkolnej, gdyż ostatni bal zorganizowany z aż takim rozmachem miał miejsce 24 lata temu! Mamy nadzieję, że bal ósmoklasisty stanie się już tradycją naszej szkoły, która będzie kultywowana przez następne roczniki - poinformowała szkoła podstawowa w Koszutach.

Zdjęcia: SP Koszuty

Comments


bottom of page