top of page

Reklama

Strażacy z Szyszłowa po walnym zebraniu sprawozdawczym

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Szyszłowie spotkali się, aby podsumować miniony rok i wyznaczyć plan działania na najbliższe dwanaście miesięcy (27.01).


Strażacy ze Szyszłowa w 2023 roku wyjeżdżali 9 razy do akcji ratowniczo-gaśniczych. Brali udział w licznych szkoleniach, podczas których zdobywali cenną wiedzę i doświadczenie. Zdobyte umiejętności mogli wykorzystać m.in. na zawodach kwalifikowanej pierwszej pomocy w Witaszycach. Podobne wydarzenie zorganizowali również w powiecie słupeckim wspólnie z zaprzyjaźnioną jednostką z Kamienia.


Druhowie dzięki finansowemu wsparciu gminy dokonali gruntownego remontu instalacji elektrycznej w remizie i garażu wraz z wymianą tablicy bezpiecznikowej oraz montażem podlicznika. Zadanie kosztowało ponad 6 tys. zł. Jednostka otrzymała również dofinansowanie w wysokości 35 tys. zł Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Poznaniu. Pieniądze zostały przeznaczone na montaż instalacji fotowoltaicznej. Dodatkowo w sali została zamontowana klimatyzacja, a w łazienkach ogrzewanie.


W 2024 roku jednostka planuje zakup węży pożarniczych, hełmów, rękawic i umundurowania wyjściowego. OSP Szyszłowo zorganizuje kolejną edycję Mistrzostw KPP OSP oraz festyn z okazji Dnia Dziecka.


Podczas walnego zebrania wręczono również odznaczenia i podziękowania. Na zakończenie głos zabrali zaproszeni goście.


Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page