top of page

Reklama

Strażackie święto w Kawnicach

To był ważny dzień dla druhów z Kawnic. Jednostka obchodziła jubileusz 145-lecia istnienia, który połączony był z Gminnym Dniem Strażaka. Podczas sobotniego (29.04) wydarzenia nie zabrakło wręczenia odznaczeń i podziękowań. Został także poświęcony nowy pojazd ratowniczo-gaśniczy strażaków z Kawnic.


Uroczystości rozpoczęto mszą świętą w intencji strażaków w kościele pw. Matki Bożej Pocieszenia w Kawnicach. Po nabożeństwie pododdziały i zaproszeni goście przemaszerowali na skwerek przy pomniku Zasłużonych Ziemi Kawnickiej. Tam odbyło się uroczyste poświęcenie nowego średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego marki Volvo.


Pojazd posiada jednomodułową sześcioosobową kabinę dla załogi, zbiornik wody o pojemności 3 tys. litrów oraz autopompę o wydajności 1 600 litrów/min., a także wysuwane działko wodno-pianowe i maszt oświetleniowy. Całkowity koszt pojazdu wyniósł 914 874 zł, z czego 460 tys. to dotacja z budżetu Gminy Golina. Dofinasowanie z WFOŚiGW w Poznaniu to 400 tys. zł KG PSP przekazała 50 tys. zł, a wkład własny jednostki to 4 874 zł.


Podczas uroczystości wręczono strażakom z gminy Golina złote, srebrne i brązowe medale za zasługi dla pożarnictwa oraz odznaki za wysługę lat. Odznakę honorową „Samper Vigilant” (wiecznie czuwający) odebrał burmistrz i druh Mirosław Durczyński. Radny i druh Mariusz Majewski odebrał odznakę za zasługi dla województwa wielkopolskiego, a Radosław Modelski za zasługi dla powiatu konińskiego.


Po części oficjalnej odbył się piknik dla mieszkańców. Można było skosztować pysznej grochówki, którą przygotowali i serowali strażacy z OSP w Przyjmie a na najmłodszych czekały dmuchańce, gry i zabawy przygotowane przez animatorkę. Dzieci ze SP w Kawnicach zaprezentowały ciekawe układy taneczne i przygotowane utwory.

Zdjęcia: Urząd Miejski w Golinie

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Reklama

reklama-szkolenie-online-twoja-pierwsza-książka-echo-słupcy.jpg
bottom of page