top of page

Reklama

Słupecka dyżurna druga w województwie

Podkom. Iwona Górna z KPP w Słupcy zajęła drugie miejsce w wojewódzkim finale III Ogólnopolskiego Turnieju Służby Dyżurnej.


Od maja do września we wszystkich komendach policji w Wielkopolsce odbyły się eliminacje do Turnieju I stopnia w ramach III Ogólnopolskiego Turnieju Służby Dyżurnej Jednostek Organizacyjnych Policji, w których udział wzięło 341 funkcjonariuszy pełniących na co dzień służbę na stanowisku Kierownika.


Do finału awansowało 31 funkcjonariuszy. Test wiedzy składający się z 50 pytań oraz symulacja zdarzeń na Stanowisku Kierowania to konkurencje, z którymi musieli zmagać się uczestnicy. Do ścisłego finału awansowało 5 najlepszych dyżurnych. Wśród nich była podkom. Iwona Górna, która na co dzień pracuje w Komendzie Powiatowej Policji w Słupcy. Ostatecznie zajęła drugie miejsce w województwie.


- Służba dyżurna pełniona jest całodobowo, 7 dni w tygodniu. Codziennie rano, każdy dyżurny zdaje relacje z najważniejszych wydarzeń komendantowi danej jednostki. Pod nieobecność komendantów dyżurni kierują pracą jednostek, w związku z czym ciąży na nich ogromna odpowiedzialność. Sytuacje, z którymi spotykają się w swojej pracy są nieprzewidywalne i dynamiczne, dyżurni muszą więc posiadać umiejętność podejmowania decyzji w bardzo krótkim czasie! To trudna i odpowiedzialna służba - czytamy na stronie KPP w Słupcy.

Zdjęcia: KPP w Słupcy

Comments


bottom of page