top of page

Reklama

Rozmawiali o bezpieczeństwie. Debata społeczna w Ostrowitem

„Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ” to tytuł pierwszej w tym roku debaty społecznej, którą zorganizowała Komenda Powiatowa Policji w Słupcy. Inauguracja tegorocznych spotkań z mieszkańcami miała miejsce 8 lutego w Ostrowitem. Oprócz mieszkańców gminy, policjanci zaprosili do udziału w rozmowach przedstawicieli lokalnego samorządu, radnych i sołtysów.


- Zebranych w sali Gminnej Biblioteki Publicznej przywitała zastępca wójta Małgorzata Wesołowska. Następnie Naczelnik Wydziały Prewencji nadkom. Wojciech Kujawa opowiedział o idei debat, które służą zacieśnianiu współpracy ze społecznością lokalną, przedstawił analizę bezpieczeństwa dotyczącą gminy Ostrowite. Kierownik nowo powstałego Posterunku Policji w Ostrowitem asp. sztab. Adrian Pułrolniczak przedstawiał policjantów oraz nakreślił zadania komórki i plany na najbliższe miesiące.


Mł. asp. Marcin Dębowski omówił funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, jako nowego narzędzia do zgłaszania problemów i zagrożeń w środowisku zamieszkania. Zaprezentował również aplikację na urządzenia mobilne „Moja Komenda”, które umożliwia w łatwy i przystępny sposób znaleźć najbliższą jednostkę policji oraz ułatwia kontakt z dzielnicowym, przybliżył założenia programu ,,Dzielnicowy bliżej nas". Aby zwiększyć świadomość osób zgromadzonych na spotkaniu odnośnie zagrożeń ze strony różnych oszustów popełniających przestępstwa przy użyciu tzw. legend na wnuczka, policjanta, pracownika banku i innych. Policjant omówił metody działania przestępców oraz radził, jak postępować, aby nie stać się ich ofiarą.


Ostatnim punktem debaty była dyskusja dotycząca bezpieczeństwa. Mieszkańcy, którzy wzięli udział w spotkaniu prosili o większą liczbę patroli z uwagi na częste przekraczanie limitów prędkości przez kierowców korzystających z dróg gminy Ostrowite. Prosili o zwracanie uwagi na osoby nie korzystające z elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym zwłaszcza w godzinach rannych, a także rowerzystów, którzy przejeżdżają przez przejścia dla pieszych. Innym zgłaszanym problemem były nieuprawnione wjazdy do lasów oraz zaśmiecanie. Policjanci przyjęli zgłaszane wnioski do realizacji - zrelacjonowała KPP w Słupcy.

Zdjęcie: KPP Słupca

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Reklama

reklama-szkolenie-online-twoja-pierwsza-książka-echo-słupcy.jpg
bottom of page