top of page

Reklama

Remont na autostradzie. Nie wszystkie pojazdy będą mogły przejechać

Od jutra (16 sierpnia) mają rozpocząć się remonty na Placu Poboru Opłat w Lądku. Z tego powodu, do 20 sierpnia pojazdy ponadgabarytowe nie będą mogły korzystać ze skrajnych pasów.


- Remont nawierzchni na Placu Poboru Opłat w Lądku wymaga czasowego zamknięcia dla użytkowników poszczególnych pasów ruchu. Aby zminimalizować uciążliwość robót, prace zostały podzielone na odcinki, dla każdego kierunku osobno, w taki sposób aby przejazd przez PPO był możliwy dla większości pojazdów.


Wyjątkiem są pojazdy ponadgabarytowe, o szerokości powyżej 2,5 m. Przez okres od 16 do 20 sierpnia nie będą one miały możliwości przejazdu na odcinku autostrady A2 pomiędzy węzłami Września i Modła (Konin), w obu kierunkach. Dla pozostałych pojazdów przejazd będzie możliwy wytyczonymi pasami ruchu.


Spółka zobowiązała wykonawcę do terminowej realizacji prac remontowych i w sposób jak najmniej uciążliwy dla kierowców. Prosimy jednak wziąć pod uwagę, że warunki atmosferyczne, silny wiatr, opady deszczu itp. mogą wpłynąć na czas realizacji prac.


Realizacja prac remontowych w rejonie PPO Lądek została uwzględniona w wieloletnim planie remontowym i inwestycyjnym Autostrady Wielkopolskiej i wynika z dbałości o utrzymanie wysokiego standardu nawierzchni oraz zapewnienie komfortu podróży i bezpieczeństwa kierowców. Duża część z korzystających z koncesyjnego odcinka pojazdów to transport ciężki, co w naturalny sposób wpływa na zwiększone zużycie nawierzchni i konieczność remontów - poinformowała Autostrada Wielkopolska SA.


Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarii


Reklama

reklama-szkolenie-online-twoja-pierwsza-książka-echo-słupcy.jpg
bottom of page