top of page

Reklama

Przebudują Urząd Miejski za ponad 200 tys. zł

Urząd Miejski w Golinie czeka przebudowa, dzięki czemu będzie lepiej przystosowany dla osób ze szczególnymi potrzebami.


We wtorek (14 marca) burmistrz Mirosław Durczyński podpisał umowę z Andrzejem Kużmą, właścicielem Firmy Budowlanej Anbud ze Strzałkowa, która złożyła ofertę w postępowaniu przetargowym na wykonanie robót remontowo-budowlanych w ramach przedsięwzięcia grantowego pn.: Przebudowa siedziby Urzędu Miejskiego w Golinie - poprawa dostępności do usług publicznych świadczonych przez samorząd Gminy Golina dla osób ze szczególnymi potrzebami.


Przedsięwzięcie jest realizowane jest w ramach projektu „Dostępny samorząd - granty” realizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Gmina Golina pozyskała dofinansowanie w wysokości 220 tys. zł. Dostępność będzie realizowana w zakresie architektonicznym, cyfrowym oraz informacyjno-komunikacyjnym.


Ma zostać przebudowany podjazdu dla osób niepełnosprawnych. Poszerzone zostaną otwory drzwiowe. Urząd zakupi drzwi wewnętrzne. Blat do obsługi interesanta osób ze szczególnymi potrzebami zostanie odpowiednio dostosowany do wysokości i szerokości. W urzędzie znajdą się także powierzchnie antypoślizgowe w ciągu komunikacyjnym (klatka schodowa: parter, I piętro, II piętro). Na parterze będzie mieścić się toaleta dla osób z niepełnosprawnościami.


Przedsięwzięcie zakłada również stworzenie nowej strony BIP Gminy Golina i dostosowanie jej do wymogów WCAG 2.1. W urzędzie zostaną zamontowane także trzy tablice z informacją pisaną i piktograficzną.

Zdjęcie: Urząd Miejski w Golinie


Chcesz skomentować artykuł? Załóż konto na naszym portalu!

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page