top of page

Reklama

Powiatowy Turniej Wiedzy Pożarniczej rozstrzygnięty

W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Słupcy odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” (20.03).


Organizatorem eliminacji powiatowych była Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Słupcy oraz Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Słupcy. Celem turnieju jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek powstania pożaru czy wypadku, umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym i techniką pożarniczą, poznawania tradycji, historii oraz organizacji ochrony przeciwpożarowej.


Łącznie w turnieju na poziomie powiatowym wzięło udział 17 uczniów. Był on podzielony na dwie części: pisemną, w postaci testu składającego się z 30 pytań oraz części ustnej składającej się z 5 pytań, do której zakwalifikowano po trzech uczestników z największą ilością punktów.


Turniej wiedzy oceniali funkcjonariusze komendy powiatowej PSP w Słupcy pod przewodnictwem Starszego Inspektora Wydziału Operacyjno-Kontrolno-Rozpoznawczego -mł. asp. Marcina Dominaka.


W kat. klas I-IV najlepszy był Maciej Szymajda. Na drugim miejscu uplasował się Adam Wróblewski, a na trzecim - Jakub Szymański. Zofia Rzemyszkiewicz była najlepsza w kat. klas V-VIII. Marcel Kuczyński zajął drugie miejsce. Trzeci był Miłosz Nawrocki. W kat. uczniów szkół ponadpodstawowych triumfował Dominik Wesołek. Na podium znalazła się jeszcze Lena Michalak i Paulina Kruszyńska.


Zwycięzcy turnieju na etapie powiatowym wezmą udział w rywalizacji na szczeblu wojewódzkim, który odbędzie się 27 kwietnia w Zespole Szkół Rolniczych im. gen. Józefa Wybickiego w Grabongu na terenie powiatu gostyńskiego.

Zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Słupcy

Comments


bottom of page