top of page

Reklama

Poranek dla Niepodległej w Strzałkowie

W przeddzień 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości społeczność szkoły w Strzałkowie uczciła pamięć o tych, którzy oddali życie za wolność ojczyzny i tych, którzy potrafili znaleźć taką płaszczyznę do rozmów i współpracy, by odradzające się państwo było piękne, dumne i niepodległe.


- Spośród słów używanych nieczęsto, tłumnie dzisiaj na szkolne korytarze wybiegło słowo piękne, jak honor i męstwo, słowo – niepodległość, wielokrotnie odmieniane w specjalnym montażu słowno – muzycznym przygotowanym przez uczniów i nauczycieli pod kierunkiem p. Michaliny Mogiłki oraz okolicznościowej wystawie przygotowanej przez panie Ilonę Trojanowicz i Jolantę Przygocką.


Poranek uświetnił szkolny chór pod dyrekcją Agaty Gierłowskiej – Nowickiej. Specjalnymi gośćmi poranka byli zaprzyjaźnieni wolontariusze z Francji, a wśród nich Polak, który od trzech dekad mieszka poza granicami kraju. Uroczystość Święta Niepodległości naszemu rodakowi dostarczyła wyjątkowych emocji i wzruszeń.


Punktem kulminacyjnym był happening pod muralem „Szkoła dla Niepodległej”. Wspólnie z udziałem władz samorządowych, z wójtem panem Dariuszem Grzywińskim i społecznością Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Wólce odśpiewaliśmy cztery zwrotki hymnu państwowego.


W ten sposób daliśmy wyraz naszego radosnego patriotyzmu, bo niepodległość to bez strachu spać, spokojnie się budzić, kochać, śmiać się i pewnie trwać – w wolnym kraju, wśród wolnych ludzi - poinformowała szkoła podstawowa w Strzałkowie.

Zdjęcia: szkoła

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

コメント


Reklama

reklama-szkolenie-online-twoja-pierwsza-książka-echo-słupcy.jpg
bottom of page