top of page

Reklama

Pierwszaki odwiedziły bibliotekę w Golinie

Uczniowie klasy Ib ze Szkoły im. Juliusza Słowackiego wraz z wychowawczynią Arletą Skibińską odwiedzili w środę (16.11) Bibliotekę Publiczną w Golinie.


Podstawową rolą bibliotekarzy powinno być wzbudzanie chęci osobistego kontaktu z książką już u maluchów, by wykształcić w nich nawyk czytania na całe życie, ponieważ daje ono kontakt z bogactwem doświadczeń niemożliwych do zdobycia samemu. Jednym z najciekawszych, a co za tym idzie najskuteczniejszych, sposobów propagowania czytelnictwa są wycieczki , podczas których dzieci mogą z bliska przyjrzeć się funkcjonowaniu książnicy.


Pierwszaki, które odwiedziły bibliotekę, obejrzały wypożyczalnię, czytelnię, salę konferencyjną oraz zapoznały się z księgozbiorem. Bibliotekarka Karolina Kasprzak objaśniła podstawy funkcjonowania golińskiej książnicy. Dzieci miały okazję zobaczyć katalog komputerowy i proces wypożyczania książki.


Potem przyszedł czas na zabawę, Uczniowie wysłuchali fragmentów książek w języku ukraińskim, które czytali Zlata i Artem oraz ,,Szlachcianki Anki" Pauli Trzuskolas . Jest to rymowana, doskonała interpretacja znanej wszystkim regionalnej legendy o dziedzice zamienionej w kamień. W ten sposób zajęcia wpisały się w obchody 660 rocznicy nadania Golinie praw miejskich.


Po części teoretycznej przyszedł czas na zajęcia praktyczne. Wszyscy mieli możliwość zeskanowania woluminu przy pomocy czytnika kodów kreskowych. Na zakończenie każdy uczeń otrzymał zakładkę i kolorową odznakę super czytelnika.


Karolina Kasprzak


Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


bottom of page