top of page

Reklama

767x150 Agnieszka.png

Narodowe Czytanie w gminie Słupca. Gościem specjalnym był Marian Dziędziel

Po raz pierwszy Biblioteka Publiczna Gminy Słupca zorganizowała spotkanie w ramach Narodowego Czytania (09.09). Gościem specjalnym był znany aktor Marian Dziędziel.


W 2023 czytane są fragmenty dzieła Elizy Orzeszkowej ,,Nad Niemnem". Gminna biblioteka w tym roku zaprosiła mieszkańców do sali OSP w Cieninie Zabornym. Pięknie udekorowane miejsce z motywami z książki wprowadziły wszystkich zebranych w odpowiedni nastrój.


Jak podkreśliła Monika Paszek, dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Słupca, zorganizowanie takiego wydarzenia to spore przedsięwzięcie. - Było przy tym dużo pracy. Chciałam, aby było wszystko dopięte na ostatni guzik. Miałam w planach, aby aranżacja była wokół powieści ,,Nad Niemnem" - podkreśliła.


W Cieninie Zabornym czytana była Legenda o Janie i Cecylii. Na scenie wystąpiła Wójt Gminy Słupca - Grażyna Kazuś, Przewodniczący Rady Gminy Słupca - Jerzy Kopczyński, Sekretarz Gminy Słupca - Karolina Walczak, Radny Powiatu Słupeckiego - Bogdan Kukulski, Radny Gminy Słupca - Artur Kuchowicz oraz gość specjalny, znany aktor filmowy i teatralny - Marian Dziędziel.


Po Narodowym Czytaniu odbyło się spotkanie z artystą przeprowadzone przez Dariusza Rekosza. Marian Dziędziel opowiedział wiele anegdod ze swojego życia prywatnego i zawodowego, które rozbawiły publiczność. Na koniec można było zdobyć autograf i zrobić sobie wspólne zdjęcie. Każdy kto przyniósł książkę ,,Nad Niemnem" mógł ją opieczętować na pamiątkę tegorocznego Narodowego Czytania.


Organizatorzy są bardzo zadowoleni z przebiegu całego wydarzenia i już teraz zapowiadają kolejne ciekawe spotkania. - Bardzo się cieszę, że publiczność tak licznie przybyła. Jestem pod ogromnym wrażeniem tego spotkania i myślę, że każdy kto dzisiaj na nim był. Pan Marian Dziędziel fantastycznie i zabawnie opowiadał o swojej karierze aktorskiej - oceniła dyrektor Monika Paszek.


- Nie zwalniamy tępa i już przygotowujemy się do kolejnego wydarzenia. 6 października organizujemy Noc Bibliotek. Jest to oferta skierowana do dzieci. Przyjeżdża do nas Teatr Maska z Krakowa. Będą również warsztaty przyrodnicze i wiele innych atrakcji, więc każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. W listopadzie odbędzie się koncert zespołu Raróg z poezją w tle. Do końca roku mamy już zaplanowany kalendarz - dodała.


Już niebawem będziecie mogli zobaczyć obszerną fotorelację, a tymczasem oddajemy w Wasze ręce kilka ujęć z sobotniego wydarzenia.

Artykuł sponsorowany

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page