top of page

Reklama

Młodzież kontra HIV. Ważne szkolenia dla uczniów szkół średnich

W Zespole Szkół Ekonomicznych w Słupcy odbyło się szkolenie Młodzieżowych Liderów Zdrowia - kontra HIV, które przeprowadził pracownik ds. Higieny Dzieci, Młodzieży i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Słupcy (27.10).


W spotkaniu wzięli udział uczniowie pierwszych klas (czterej przedstawiciele z pięciu klas). Głównym celem szkolenia było podniesienie poziomu wiedzy z zakresu HIV/AIDS wśród młodzieży, a także: nabycie umiejętności podejmowania świadomych decyzji zmniejszających ryzyko zakażenia wirusem HIV i szerzenia się STD (chorób przenoszonych drogą płciową); ukształtowanie właściwych postaw wobec osób zakażonych wirusem HIV i chorych na AIDS, określenie stopnia ryzyka zakażenia HIV; wzbudzenie zainteresowania własnym zdrowiem i odpowiedzialności za zdrowie partnera; wskazanie miejsc, gdzie można uzyskać pomoc, poradnictwo i opiekę medyczną oraz promowanie postawy szacunku wobec siebie i innych.


Uczestnicy szkolenia po wysłuchaniu wykładu i zajęciach warsztatowych otrzymali dyplom Młodzieżowego Lidera Zdrowia-kontra HIV oraz tematyczne materiały. Uzyskana podczas szkolenia aktualna wiedza z zakresu profilaktyki zakażeń HIV i choroby AIDS zgodnie z ideą edukacji rówieśniczej ma być przekazywana kolegom, koleżankom, znajomym w środowisku szkolnym, na spotkaniach towarzyskich, w pubach, dyskotekach.


- Dziękujemy młodzieży za zainteresowanie tematem, aktywne uczestnictwo w warsztatach i życzymy powodzenia w dalszych działaniach profilaktycznych. Serdecznie dziękujemy pani Anecie Gmachowskiej za pomoc w organizacji szkolenia - przekazała nam Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Słupcy.

Zdjęcie: słupecki sanepid

Comments


bottom of page