top of page

Reklama

Kandydaci na strażaków-ratowników również otrzymają ekwiwalent

Na dzisiejszej sesji Rady Miejskiej w Golinie radni podjęli uchwałę dotyczącą wysokości ekwiwalentu dla druhów OSP biorących udział w akcjach ratowniczo-gaśniczych oraz szkoleniach (14.09).


Co prawda nowe stawki dla strażaków-ratowników już były ustalane w tym roku w gminie Golina, to nowa uchwała podyktowana była zmianami w ustawie o ochotniczych strażach pożarnych. Ww. akt prawny zakłada również wypłacenie ekwiwalentu dla osób, które biorą udział w szkoleniu podstawowym, czyli są kandydatami na strażaka-ratownika.


Tym samym za każdą rozpoczętą godzinę uczestnik kursu podstawowego otrzyma ekwiwalent w wysokości 8 zł. Nie zmieniły się stawki za udział w akcjach ratowniczo-gaśniczych (20 zł za każdą rozpoczętą godzinę) i w ćwiczeniach (12 zł za każdą rozpoczętą godzinę).


12 obecnych na sesji radnych było za przyjęciem uchwały. Radny Marcin Aniszewski oraz Maciej Kwaśniewski zdecydowali, że nie będą brali udziału w głosowaniu. Swoją decyzję argumentowali faktem, że sami są członkami OSP. Na sesji nie była obecna Anna Kapturska.


Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentários


bottom of page