top of page

Reklama

Joanna Perlińska i Dawid Trzuskolas na spotkaniu autorskim w Radolinie

Trwa intensywny i owocny czas w bibliotekach - Tydzień Bibliotek. Ostatnio w punkcie bibliotecznym w Radolinie gościli autorzy książek dla dzieci.


- Pani Joanna udowadnia, że wózek nie jest żadną przeszkodą w spełnianiu marzeń - skakała ze spadochronem, brała udział w wyborach Miss Polski na Wózku. Swoje przygody opisała w książce ,,#RudaRządzi!". Pan Dawid - asystent osób z niepełnosprawnością, od ponad 8 lat pracujący w Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ w Koninie - wydał równie niezwykłą książkę. Niezwykłą, bo kulawą. Zawarte w niej wiersze oswajają najmłodszych z tematem niepełnosprawności oraz udowadniają dzieciom z niepełnosprawnościami, że mogą czerpać z życia pełnymi garściami. Warto podkreślić, że ,,Kulawą książeczkę" pomagali ilustrować synowie autora - informuje bibliotekarka Karolina Kasprzak.


Podczas ponad godzinnego spotkania goście opowiadali o tym, co robią na co dzień, pomagali zrozumieć świat osób z niepełnosprawnością oraz motywowali do pracy nad sobą. Inspiracją do rozmów na tak ważne tematy stały się wybrane wiersze z ,,Kulawej książeczki" głośno czytane przez jej autora.


- Spotkanie upłynęło w miłej, rodzinnej atmosferze. Wszyscy świetnie się bawili. Były nie tylko swobodne rozmowy, ale także gimnastyka i wspólne pisanie baśni o kolorowym jednorożcu, który stracił magiczną moc.


Potem przyszedł czas na podpisywanie książek. Po autografy ustawiła się długa kolejka chętnych, każdy chciał mieć podpis pani Joanny Perlińskiej lub pana Dawida Trzuskolasa, którzy na pamiątkę tego niezwykłego spotkania otrzymali piękne rysunki namalowane przez uczniów.


Składam wyraz wdzięczności Pani Joannie Perlińskiej oraz Panu Dawidowi Trzuskolasowi za poświęcony czas i przybliżenie nam świata osób z niepełnosprawnościami. Serdecznie dziękuję dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Radolinie Pani Alinie Kozłowskiej, za współpracę, Pani Magdalenie Lewartowskiej za koordynację przygotowań na terenie szkoły oraz całej społeczności szkolnej za zaangażowanie i wkład w organizację spotkania - zrelacjonowała Karolina Kasprzak z Biblioteki Publicznej w Golinie.

Zdjęcia: biblioteka

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Комментарии


bottom of page