top of page

Reklama

Ferie zimowe z filią biblioteczną w Przyjmie

Właśnie dobiegły końca ferie, lecz na pewno pozostaną po nich miłe wspomnienia. Filia biblioteczna w Przyjmie po raz kolejny włączyła się w organizowanie zajęć dla dzieci oraz młodzieży.


Podczas drugiego tygodnia ferii zorganizowano m.in.: zajęcia animacyjno-ruchowe, warsztaty plastyczne, gry stolikowe oraz zajęcia sportowe.


Uczestnicy zajęć mieli także okazję wziąć udział w warsztatach slime zorganizowanych przez firmę Brick 4 Kidz-Konin. Slime to masa plastyczna, która rozwija: zmysły, zręczność, wyobraźnię i kreatywność. Utworzenie idealnej masy zajmuje czasami sporo czasu i wymaga wytrwałości w dążeniu do zakończenia wytyczonego sobie zadania. Taką determinacją wykazały się wszystkie dzieci. Nie poddawały się, doprowadziły swojego slima do doskonałej formy.


Niewątpliwą atrakcją dla uczestników ferii były pokaz i pogadanka o podstawach udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej przygotowane przez druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Przyjmie: Piotra Wieczorka i Sławomira Chamerę. Dzieci miały również możliwość wykonania ćwiczenia RKO na fantomie osoby dorosłej oraz niemowlaka. Zaprezentowano również wykorzystanie urządzenia AED, które użyte we właściwy sposób bardzo pomaga przy udzielaniu pierwszej pomocy.


Podczas tych ferii przeżyto mnóstwo zabawnych chwil, wyniesiono dużo ciekawych pomysłów i nowych umiejętności.


Anna Nawrocka


Chcesz skomentować artykuł? Załóż konto na naszym portalu!

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page