top of page

Reklama

Święto w słupeckiej komendzie

Awanse służbowe i odznaczenia - tak wyglądały uroczystości związane z Dniem Strażaka, które odbyły się dzisiaj (16 maja) w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Słupcy.


W wydarzeniu wzięli udział samorządowcy z powiatu słupeckiego, przedstawiciele służb mundurowych i organizacji współpracujących z PSP. Uroczysty apel z okazji Dnia Strażaka był okazją do wręczenia odznaczeń i awansów zawodowych.


Dowódca JRG Słupca, mł. bryg. Mariusz Pawela otrzymał od Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji otrzymał ,,Brązową Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”. Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej wyróżnił dyplomem „Za szczególne zaangażowanie w działaniach ratowniczo-gaśniczych” st. asp. Marcina Cybula.


Podczas Centralnych Obchodów Dnia Strażaka 4 maja 2023 r. w Warszawie Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji nadał asp. Adamowi Kruszyńskiemu - stopień młodszego kapitana. Wielkopolski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadał wyższy stopień służbowy do stopnia młodszego ogniomistrza: st. sekc. Mateuszowi Nowiszewskiemu, st. sekc. Łukaszowi Przygockiemu, st. sekc. Kacprowi Woźniakowi.


Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej nadał wyższy stopień służbowy do stopnia starszy strażak: str. Justynie Nowaczyk i str. Dominikowi Niezgodzie,

Zdjęcia: PSP Słupca

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

댓글


bottom of page