top of page

Reklama

Ślubowanie uczniów klas pierwszych z Goliny

Ślubowanie, to jedno z ważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia. Na pewno każdorazowo wpisuje się ono w kultywowaniu szkolnej tradycji. W tym roku ta doniosła

i niezwykle ważna uroczystość dla naszej społeczności miała miejsce 30 września

w auli szkoły podstawowej w Golinie.


To wyjątkowe spotkanie rozpoczęła krótka część artystyczną, podczas której pierwszoklasiści zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, taneczne i wokalne. Przy tej okazji zapewniali także, że znają szkolną rzeczywistość i są gotowi podejmować uczniowskie wyzwania. To był „egzamin”, który zdali na szóstkę.


Następnie, w niezwykle podniosłej atmosferze, przed sztandarem przyrzekali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować placówkę, a swoim zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom oraz nauczycielom.


Po wypowiedzeniu roty ślubowania, dyrektor Ewa Kutnik dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. Świadkami tej ważnej chwili byli ich wychowawcy – Małgorzata Iwińska (I a), Arleta Skibińska (I b), Aleksandra Bukowska (I c), nauczyciele wspierający – Justyna Dzieran i Agnieszka Pakuła oraz rodzice.


Po zakończeniu uroczystości, nowi uczniowie otrzymali dyplomy oraz pamiątkowe medale i upominki ufundowane przez radę rodziców.


Przemysław Ciesielski, zdj. Oliwia Nowak

Klasa 1a, wychowawca: Małgorzata Iwińska

Klasa 1b, wych.: Arleta Skibińska

Klasa 1c, wych.: Aleksandra Bukowska


Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page