top of page

Reklama

Ósmoklasiści z Goliny świętowali

Nie ulega wątpliwości, że w tzw. życie szkolne wpisują się nieodłącznie okolicznościowe imprezy integrujące uczniów. Do tych „większego formatu” śmiało można zaliczyć „Bal na finiszu” ósmoklasistów.


Kolejny z nich odbył się w Dzień Matki (26 maja 2023 r.) tradycyjnie już w auli Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. Między godziną 17 a 23 dobra zabawa i świetne humory udzieliły się wszystkim tam zgromadzonym. „Bal na finiszu” rozpoczęła słowami powitania dyrektor szkoły Ewa Kutnik.


Później grupa uczniów pod kierunkiem nauczyciela wychowania fizycznego Huberta Kulczaka zatańczyła poloneza. Następnie młodzi ludzie w specjalnie dobranych na tę okazję kreacjach i specjalnie wymodelowanych fryzurach, bawili się w takt różnych gatunków muzycznych, o które zadbał Michał Kuminkiewicz wraz ze współpracownikiem.


Przy tak wyjątkowej okazji nie obyło się też bez pamiątkowych zdjęć na ściance i czerwonym dywanie oraz quizu sprawdzającego wiedzę ogólną, a także tę dotyczącą szkoły (z przymrużeniem oka oczywiście).


W przerwie, dla regeneracji sił witalnych, ósmoklasiści zjedli kolację. Delektowali się również lodami oraz pysznym tortem ufundowanym przez dyrekcję. Próbowali także przekąsek

i słodkości na specjalnie zaaranżowanych stołach przygotowanych przez samorząd uczniowski oraz rodziców. Ponadto uczestnicy balu wybrali w tajnym głosowaniu Królową i Króla Balu. Zostali nimi Wiktoria Budek i Alan Witkowski – reprezentanci klasy VIII c.


Na zakończenie przypomnieć należy, iż wspaniała zabawa nie byłaby udziałem jej uczestników, gdyby nie wielkie zaangażowanie organizatorów, czyli dyrekcji szkoły, rady rodziców, samorządu uczniowskiego, wychowawców klas – Przemysława Ciesielskiego (VIII a), Joanny Graczyk (VIII b), Beaty Staszak-Kopeć (VIII c) i Katarzyny Stachurskiej (VIII d) oraz grupy nauczycieli, i rodziców współpracujących.


„Bal na finiszu” A.D. 2023 śmiało można zaliczyć do bardzo udanych. Na pewno na długo pozostanie we wspomnieniach naszej młodzieży. W końcu był on dla nich pierwszą tak pamiętną zabawą, na kilka lat przed studniówką w szkole ponadpodstawowej.


Przemysław CiesielskiOstatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentários


bottom of page