top of page

Reklama

Zwiększy się bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych w naszym regionie

W Cieninie Zabornym, Wilcznej, Golinie, Kawnicach i Kraśnicy zostaną doświetlone przejścia dla pieszych, które znajdują się na drodze krajowej nr 92.


Minister Infrastruktury zatwierdził Program inwestycji dla poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego na przejściach dla pieszych w ciągu DK 92. Doświetlenia będą realizowane w ramach Programu Bezpieczna Infrastruktura Drogowa.


- Niebawem ogłosimy postępowanie przetargowe na zaprojektowanie i budowę czterdzieści trzech doświetleń. Realizacja zadania w formule Projektuj i buduj planowana jest na ten oraz przyszły rok.


Celem inwestycji jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na przejściach dla pieszych poprzez poprawę widoczności pieszych na przejściach oraz w strefach oczekiwania dzięki oświetleniu dedykowanemu - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.


Łącznie w naszym regionie (gmina Słupca i Golina) zostaną doświetlone 23 przejścia dla pieszych na drodze krajowej lub w jej pobliżu. Chodzi o pasy w miejscowości: Cienin Zaborny, Wilczna, Golina, Kawnice i Kraśnica. Łącznie mają być doświetlone 43 przejścia. Inwestycja obejmuje także miejscowość Brzeźno (gm. Krzymów, pow. koniński) oraz Dąbrowice Stare, Kościelec, Koło i Chodów (pow. kolski).

W naszym regionie mają być doświetlone 23 przejścia, w tym to w Wilcznej

Dokumentacja: GDDKiA

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page