top of page

Reklama

Zrobią drogę ze Słomczyc do Sierakowa

- Jeszcze dobrze nie „wystygł asfalt” na odcinku drogi 3074P z Piotrowic do Słomczyc , a już podpisana została umowa na rozbudowę kolejnego odcinka tej samej trasy - przekazał starosta Jacek Bartkowiak. Chodzi o drogę ze Słomczyc do Sierakowa w gminie Strzałkowo.


We wtorek (10 stycznia) w siedzibie Powiatowego Zarządu Dróg podpisano dokument na rozbudowę, którą wykona Przedsiębiorstwo Robót Drogowo – Mostowych z Koła. Wartość kontraktu wynosi 4 560 675,30 zł. Inwestycja dofinansowana została ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.


Zakres wspomnianej inwestycji obejmuje: wykonanie nawierzchni jezdni wraz z podbudowami, przebudowę skrzyżowania z drogą powiatową nr 3040P, wykonanie nawierzchni zjazdów wraz z podbudowami, poboczy, krawężników, ścieku przykrawężnikowego, rowów przydrożnych wraz z odcinkowym zarurowaniem i wykonanie zieleni z humusu.


- Za pół roku wykonawca robót powinien zakończyć realizację zadania i po dokonaniu odbiorów technicznych ponad 3,5 kilometrowym odcinkiem z Piotrowic do Sierakowa jeździć będziemy bezpiecznie i komfortowo. Inwestycja możliwa była dzięki zaangażowaniu wielu osób, w tym przewodniczącego Rady Powiatu Piotra Gałana oraz współpracy samorządów powiatu i gminy Strzałkowo. Pomimo że gmina nie partycypuje finansowo w przedsięwzięciu, to przez jej teren przebiega rozbudowywany fragment drogi.


W podpisaniu umowy uczestniczył starosta Jacek Bartkowiak i wicestarosta Czesław Dykszak, zastępca wójta gminy Strzałkowo Tomasz Gałan, sygnujący dokument dyrektor PZD Michał Klotschke, przedstawiciel wykonawcy PRDM Koło oraz inspektor nadzoru Adam Chmielewski z firmy AC Droga - przekazał Jacek Bartkowiak, Starosta Powiatu Słupeckiego.

Zdjęcia: Jacek Bartkowiak

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


bottom of page