top of page

Reklama

Znalazły się wśród najlepszych w kraju. KGW Lądek na finale konkursu Bitwa Regionów

,,To było dla nas ogromne wyróżnienie i wspaniałe przeżycie" - tak w jednym zdaniu skomentowały swój udział członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Lądku, które w sobotę (10 grudnia) wystąpiły na ogólnopolskim etapie konkursu ,,Bitwa Regionów".


Przypomnijmy, że wcześniej panie z Lądku wygrały powiatowy i wojewódzki etap tego konkursu kulinarnego. Zwycięstwo w Wielkopolsce dało im przepustkę do wielkiego finału. Odbył się on 10 grudnia w Pułtusku (woj. mazowieckie).


Reprezentantki KGW Lądek po raz kolejny zaprezentowały komisji swoje popisowe danie - barszcz zabielany z szarymi kluskami. Danie bardzo chwalił znany kucharz, Karol Okrasa. Paniom z Lądku nie udało się zająć miejsca na podium, ale mimo wszystko są bardzo zadowolone.


Cieszą się, że mogły wystąpić na etapie krajowym. Jak podkreślały, to dla nich ogromne wyróżnienie i cenne doświadczenie. Teraz skupiają się na swoich innych działaniach. Gratulujemy!

Na zdjęciu reprezentantki KGW Lądek z Henrykiem Kowalczykiem (minister rolnictwa - na środku zdj.) i Arturem Miętkiewiczem (Wójt Gminy Lądek - po lewej stronie)

Udało się zrobić zdjęcie z Karolem Okrasą 😉

Prezentacja dania przed komisją


Jeszcze przed finałem udało nam się porozmawiać z Małgorzatą Ciesiółką, przewodniczącą KGW w Lądku. Z podcastu dowiecie się nie tylko o sekrecie jaki tkwi w ich barszczu, ale poznacie także inne działania podejmowane przez lądkowskie KGW.

Zdjęcia: KGW Lądek

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page