top of page

Reklama

Zmarł Henryk Kryk

W wieku 69 lat zmarł Henryk Kryk - Członek Zarządu Powiatu Konińskiego.


Był samorządowcem z powołania, który przez wiele lat pracował dla gminy Skulsk oraz powiatu konińskiego. Szczególnie bliskie były mu zagadnienia rolnictwa i ochrony środowiska. Henryk Kryk był radnym powiatu konińskiego V i VI kadencji.


W roku 2014 otrzymał mandat radnego, startując do wyborów z Komitetu Wyborczego Towarzystwo Samorządowe z okręgu nr 1 (Wilczyn, Skulsk, Wierzbinek). Ponownie został radnym powiatu konińskiego (również reprezentując Towarzystwo Samorządowe) w 2018 roku.


W latach 2018-2020 przewodniczył w radzie powiatu Komisji Rolnictwa i Ochrony Środowiska, a od trzech lat Kapitule Konkursu Powiatowy Rolnik Roku. Pracował również w komisjach: Rozwoju i Infrastruktury oraz Prawa i Porządku Publicznego. Z rekomendacji starosty konińskiego, 1 października 2020 r. radni powiatu powierzyli Henrykowi Krykowi funkcję członka Zarządu Powiatu Konińskiego.


Ostatnie pożegnanie Henryka Kryka odbędzie się w sobotę 20 maja o godzinie 14.00 w kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, przy ul. Kościelnej 41 w Skulsku. Po Mszy św. pogrzebowej kondukt żałobny uda się na cmentarz parafialny w Skulskiej Wsi.

Zdjęcie: Starostwo Powiatowe w Koninie

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

コメント


bottom of page