top of page

Zdecydował gol w ostatnich minutach meczu. Polonia nie powalczy o puchar

Przygoda Polonii Golina w Strefowym Pucharze Polski dobiegła końca. W półfinale gracze Przemysława Skibiszewskiego ulegli na własnym terenie 2:3 z Olimpią Koło. W Sompolnie Polanin Strzałkowo z miejscowym GKS-em przegrał wysoko 4:1.


Już na początku spotkania dobrą okazję miał Nikodem Lipiński, jednak piłka uderzyła w poprzeczkę. Około 10. minuty rywale zaatakowali z lewej strony boiska i strzałem po dłuższym słupku goście wyszli na prowadzenie. Szybko mógł wyrównać Łukasz Pietrzak, który znalazł się w sytuacji sam na sam, jednak sędzia odgwizdał spalonego.


Na 1:1 około 36. min. strzelił Damian Zajączkowski. Gola do szatni mógł zdobyć Pietrzak, jednak był nieskuteczny. Piłkarze zeszli do szatni z wynikiem 1:1.


Na początku drugiej połowy znów sytuację na zdobycie bramki miał Pietrzak. Tym razem trafił w słupek. Chwilę potem na 2:1 dla gospodarzy strzelił Alan Kujawa. Około 63. min. gracze z Koła posłali piłkę do siatki, ale arbiter uznał, że był spalony.


Kolejne dobre sytuacje miał Łukasz Pietrzak. Z rzutu wolnego ładnie posłał piłkę w kierunku bramki, jednak jeszcze lepiej w tej sytuacji spisał się golkiper Olimpii. Innym razem jego piłka została wybita już z linii bramkowej.


Obraz gry uległ zmianie około 78. minuty kiedy to czerwoną kartkę zobaczył bramkarz Polonii - Michał Jankowski. Według sędziego zagrał on ręką poza polem karnym. Gracze z Goliny kończyli mecz w dziesiątkę. Rywale nie wykorzystali rzutu wolnego, tuż przed linią pola karnego. Świetnie w tej sytuacji spisał się rezerwowy bramkarz - Jakub Kasprzak.


Goście wykorzystali grę w przewadze. Po dobitce z rzutu wolnego doprowadzili do remisu. Pod koniec spotkania było bardzo nerwowo, zarówno na boisku, ławce trenerskiej i na trybunach. Emocjonująco było do samego końca. W końcówce było widać, że Poloniści chcą dograć do karnych. Jednak ich plan się nie ziścił, bo rywale w ostatnich minutach meczu strzelili bramkę dającą zwycięstwo w tym spotkaniu.


Tym samym Polonia Golina przegrała u siebie 2:3 z Olimpią Koło i żegna się z Pucharem Polski Strefy Konińskiej. W drugim półfinale Polanin Strzałkowo został rozbity 4:1 przez GKS Sompolno. Jedyną bramkę dla gości zdobył Bartosz Pilarski. Finał pucharu tradycyjnie zaplanowano na 11 listopada. (Galeria zdjęć pod nagraniem)


54 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page