top of page

Reklama

Zbierają pieniądze na rehabilitację swoich koleżanek z boiska

Klaudia Adamczyk i Julka Wojtasińska to dwie piłkarski Słupczanki Słupca, które w ostatnim czasie doznały poważnych kontuzji. Zawodniczki nabawiły się zerwania więzadeł krzyżowych w kolanie. Ich koleżanki z klubu postanowiły zorganizować zbiórkę pieniędzy na ich rehabilitację.


- Klaudia Adamczyk to 26-letnia napastniczka, która podczas treningu doznała poważnej kontuzji. Jest to zawodniczka, która w sezonie 2022/23 została drugą najlepszą strzelczynią IV ligi kobiet, mimo że zagrała tylko w jednej z dwóch rund! (7 meczy na 14). Klaudia jest jedną z czołowych postaci naszego klubu i z niecierpliwością oczekujemy jej powrotu.


Julka Wojtasińska jest młodą, utalentowaną i perspektywiczną zawodniczką, którą w wieku zaledwie 17 lat spotkało zerwanie więzadła krzyżowego w kolanie. Julka na co dzień występowała na pozycji pomocniczki, zdobywając przy tym wiele asyst. Niestety podczas sparingu uszkodziła sobie kolano, które podczas kolejnych treningów co raz bardziej dało o sobie znać. Uraz nie wyglądał poważnie, czego nie można powiedzieć o diagnozie.


Klaudia jest aktualnie po operacji, Julka nadal czeka za terminem jej wyznaczenia. Dziewczyny są silne, ale bez pieniędzy nie wrócą do dawnej sprawności i gry w piłkę. Rehabilitacja po takim urazie jest bardzo kosztowna. Ciągłe wizyty u lekarzy i fizjoterapeutów wymagają sporych nakładów finansowych, których klub nie jest w stanie w całości pokryć. Oczywiście dziewczyny mają wsparcie od klubu, aczkolwiek koszty są zbyt wysokie, by to wystarczyło. Dlatego chcemy prosić Was o pomoc! W imieniu dziewczyn i dla ich lepszej przyszłości - czytamy na stronie zbiórki, którą znajdziecie TUTAJ.


Zebrane pieniądze mają być przeznaczone na rezonans, wizyty u lekarzy specjalistów (ortopeda itp.), zastrzyki oraz lekarstwa, rehabilitację, wizyty u fizjoterapeuty przed i po operacji, koszty dojazdów do badań, sprzętu rehabilitacyjnego i akcesoriów medycznych np. kule, orteza na staw kolanowy.

Zdjęcia ze strony zbiórki

Comments


bottom of page