top of page

Reklama

Zastępca komendanta przechodzi na emeryturę

Brygadier Sebastiana Fabiszak (Zastępca Komendanta KM PSP w Koninie) kończy pracę w szeregach straży pożarnej. W komendzie miejskiej miało miejsce uroczyste zdanie obowiązków (23.02).


Wydarzenie rozpoczęło się od złożenia meldunku bryg. Maciejowi Pilarskiemu, Komendantowi Miejskiemu Państwowej Straży Pożarnej w Koninie przez dowódcę uroczystości mł. bryg. Piotra Szafrańskiego, po czym zgodnie z ceremoniałem pożarniczym wprowadzono Sztandar Komendy Miejskiej PSP w Koninie oraz odegrano hymn państwowy. Następnie mł. kpt. Dawid Kałużny odczytał Decyzję Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP o odwołaniu bryg. Sebastiana Fabiszaka ze stanowiska Zastępcy Komendanta Miejskiego PSP w Koninie.


Przechodzący na zaopatrzenie emerytalne bryg. Sebastian Fabiszak złożył meldunek o zakończeniu służby bryg. Maciejowi Pilarskiemu, Komendantowi Miejskiemu Państwowej Straży Pożarnej w Koninie, który podziękował swojemu zastępcy za wieloletnią współpracę, realizację powierzonych zadań oraz oddaną służbę w szeregach Państwowej Straży Pożarnej.


Bryg. Sebastian Fabiszak w swoim wystąpieniu podziękował za dotychczasową współpracę i wsparcie samorządowcom, instytucjom, strażakom z Ochotniczych Straży Pożarnych oraz wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym z Komendy Miejskiej PSP w Konnie.

Bryg. Sebastian Fabiszak służbę w ochronie przeciwpożarowej rozpoczął w roku 1999 jako kadet Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. Po jej ukończeniu w 2001 r. podjął służbę w Komendzie Miejskiej PSP w Koninie na stanowisku dowódcy zastępu. W czasie służby awansował na kolejne stanowiska służbowe: dowódcy sekcji, dowódcy zmiany, naczelnika wydziału, zastępcy dowódcy jednostki ratowniczo-gaśniczej i zastępcy komendanta miejskiego PSP.


Łącząc służbę z nauką, podnosił swoje kwalifikacje zawodowe. W 2006 r. ukończył Wyższą Szkołę Umiejętności Społecznych w Poznaniu uzyskując tytuł magistra. W 2017 r. ukończył przeszkolenie zawodowe przygotowujące do zajmowania stanowisk oficerskich w PSP, a w 2021 r. przeszkolenie zawodowe przygotowujące do zajmowania stanowisk związanych z kierowaniem działaniami ratowniczymi w PSP w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Jest absolwentem studiów podyplomowych w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy.

W 2023 r. ukończył studia na Akademii Nauk Stosowanych w Poznaniu uzyskując tytuł magistra inżyniera.


Podczas swojej służby wielokrotnie był wyróżniany oraz odznaczany, m.in.: Brązowym Medalem Za Długoletnią Służbę, Brązową Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej, Srebrnym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa, Tytułem Honorowym Zasłużony dla Powiatu Konińskiego oraz medalem „Gwiazda Krzyża Strażackiego Wielkopolski”. Warto wspomnieć, że jest mieszkańcem Węglewa w gminie Golina.


- Funkcjonariusze i pracownicy Korpusu Służby Cywilnej Komendy Miejskiej PSP w Koninie życzą Panu Komendantowi na nowym etapie życia dużo zdrowia, zasłużonego odpoczynku oraz realizacji planów, na które w czasie aktywności zawodowej brakowało czasu - przekazała kpt. Agata Niewiadomska.

Zdjęcia: mł. ogn. Sylwester Banasik (KM PSP w Koninie)


Chcesz skomentować artykuł? Załóż konto na naszym portalu!

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Reklama

reklama-szkolenie-online-twoja-pierwsza-książka-echo-słupcy.jpg
bottom of page