top of page

Reklama

Zapraszają na Kawnicką Rowerową Drogę Krzyżową. To druga taka inicjatywa w kraju

Ponad 140 kilometrów trasy, wszystko w ciszy i zadumie, aby towarzyszyć Jezusowi w Jego ostatniej drodze. Przez nasz region przebiegać będzie Kawnicka Rowerowa Droga Krzyżowa, którą jest drugą taką inicjatywą w Polsce.


Odbędzie się ona 22 marca (tj. piątek). Rozpocznie się o godz. 18 mszą świętą w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Kawnicach. Około 19:00 rowerzyści wyruszą w trasę. Stacje drogi krzyżowej usytuowane są przy kościołach. Z Kawnic uczestnicy udadzą się w kierunku Myśliborza, Lądu, Słupcy, Wilczogóry, Skulska, Lichenia, Konina, by ponownie zawitać do Kawnic.


Inicjatorem Kawnickiej Rowerowej Drogi Krzyżowej jest Marcin Ziemniczak. W przeszłości uczestniczył on w podobnym wydarzeniu w Warszawie. Postanowił rowerową drogę krzyżową przenieść do naszego regionu. Zapisy prowadzone są TUTAJ.


Uczestnicy będą mieli do pokonania ponad 140 km. Każdy jedzie własnym tempem. Nie trzeba pokonywać całej trasy. Można dołączyć w dowolnym momencie. Rozważania każdej ze stacji prowadzone są indywidualnie. Marcin Ziemniczak zaznacza, aby przygotować się na zmienne warunki atmosferyczne, mieć sprawny sprzęt i odpowiedni ubiór oraz posiadać elementy odblaskowe, gdyż Kawnicka Rowerowa Droga Krzyżowa odbywa się po zmroku.


Więcej informacji na temat tej inicjatywy znajdziecie na fanpage`u Kawnickiej Rowerowej Drogi Krzyżowej.

Grafika: Kawnicka Droga Krzyżowa

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page