top of page

Reklama

Za nimi intensywny rok. Strażacy z OSP Golina po walnym zebraniu

Z roku na rok sprawozdanie jest coraz dłuższe - tak z uśmiechem na twarzy mówił prezes OSP Golina, Dawid Kałużny. Świadczy to o tym, że był to intensywny rok dla golińskich druhów. Wczoraj (9 lutego) spotkali się na walnym zebraniu sprawozdawczym.


Ochotnicza Straż Pożarna w Golinie w 2023 roku była dysponowana do zdarzeń 81 razy. W ubiegłym roku pozyskała m.in. cztery ubrania specjalne, cztery hełmy bojowe, defibrylator zewnętrzny AED, ubrania galowe, umundurowanie dla członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.


Jednostka brała udział w gminnych zawodach sportowo-pożarniczych, na których zajęła trzecie miejsce. Poza tym uczestniczyła w turnieju siatkówki plażowej, gdzie wystawiły dwie ekipy, które zajęły dwa pierwsze miejsca. Druhowie wystartowali również w gminnym turnieju halowej piłki nożnej. Zajęli tam czwarte miejsce.


Druhowie OSP Golina brali udział w licznych szkoleniach, gdzie zdobywali cenną wiedzę z zakresu ratowania dobytku, zdrowia i życia ludzkiego. Stawiają także na edukację społeczeństwa. Przeprowadzili dla mieszkańców gminy szkolenia z zakresu pierwszej pomocy. Uczestniczyli w uroczystościach kościelnych i państwowych. Przy jednostce prężnie działa Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza.


Podczas walnego uhonorowano druhów za ich ofiarną pracę na rzecz społeczeństwa i pożarnictwa. Złoty Medal za Zasługi dla Pożarnictwa otrzymał druh Robert Iwiński. Srebrną odznakę wręczono Piotrowi Roszakowi, Katarzynie Jankowskiej i Lechowi Kwiatkowskiemu. Brązowy medal otrzymał Tomasz Piekarski i Paweł Grochociński.


Za 50-letnia działalność strażacką, odznakę ,,Za wysługę lat" wręczono druhowi Włodzimierzowi Piekarskiemu, z kolei za 30-letnią - Grzegorz Wojewoda. Odznakę ,,Strażak Wzorowy" otrzymali: Ewelina Kapuścińska, Piotr Wojaczyk, Paweł Jóźwiak i Marcin Szymański, Przyznano również statuetki druhom, którzy wyjeżdżali do największej liczby zdarzeń w 2023 roku, a byli to: Katarzyna Jankowiak, Maciej Kwaśniewski i Maciej Piekarski.


Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page