top of page

Reklama

Za nami pierwszy tydzień wakacji z Biblioteką Publiczną w Golinie

Wakacje, to wolny czas, a więc relaks. Dzięki Bibliotece Publicznej w Golinie dzieciaki nie mogły narzekać na nudę.


Od 10 do 14 lipca w golińskiej hali widowiskowo-sportowej zorganizowano dla najmłodszych zajęcia wakacyjne. Oferta została pomyślana tak, by uczestnicy mogli rozwijać różnorodne pasje i zainteresowania. Dzieci mogły wziąć udział, m.in.: w grach animacyjnych, zajęciach sportowych, warsztatach Lego i magicznych eksperymentach, zabawach z językiem angielskim oraz wycieczce do parku miejskiego.


Podczas warsztatów zorganizowanych przez firmę Bricks4Kidz Konin uczestnicy zajęć m.in.: zbudowali z klocków Lego Wednesday, chodzące pająki, wykonali witraże, ale największą radość i zaciekawienie sprawiły czarne slimy. Dzieci również komponowały własne balsamy, sól do kąpieli oraz tworzyły naszyjniki, bransoletki czy kolczyki. Było bardzo pachnąco i kolorowo. Najmłodsi wykazali się niezwykłą kreatywnością, a radości i uśmiechom nie było końca.


Dzieci miały także okazję pobawić się trochę z językiem angielskim. Wzięli udział w zabawach integracyjnych oraz w grze Chinese Whispers, czyli po polsku „głuchy telefon” Trzy grupy rywalizowały ze sobą, komu uda się przekazać do końca angielskie słówko

w niezmienionym kształcie. Przekazywanie słówka w języku obcym dodatkowo podnosiło poziom trudności i finalne wersje były różne, często zupełnie inne od początkowych. Rysowano także malunki kolorową kredą, na kostce brukowej przed halą, przypominając sobie zabawy z dzieciństwa, np. kółko i krzyżyk czy klasy.


Podczas zajęć wakacyjnych udano się także na pieszą wycieczkę do parku miejskiego, gdzie dzieci odwiedziły znany z legendy o Golinie kamień i poznały jego historię. Młodzi uczestnicy integrowali się również na ławeczkach przy amfiteatrze podziwiając rodzimą florę i faunę. Największą atrakcją okazały się ślimaki. Po pokonaniu parkowego wzniesienia dzieci udały się na plac zabaw oraz odwiedziły golińską LodoChatkę.

Codziennie dzieci miały możliwość wzięcia udziału w zajęciach animacyjno-ruchowych pod czujnym okiem animatora sportu Piotra Kusiołka oraz bibliotekarek Anny Nawrockiej i Katarzyny Kolskiej. Można było zagrać w badmintona oraz wziąć udział w rywalizacji w sportach drużynowych.


Organizatorzy bardzo dziękują wszystkim uczestnikom warsztatów za zaangażowanie we wszystkie proponowane zajęcia, a rodzicom uczestników za zaufanie.


Anna Nawrocka i Katarzyna KolskaOstatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page