top of page

Reklama

Za nami IV Ogólnopolski Przegląd Konkursowy Szanty i Piosenki Żeglarskiej

Czwarta edycja Ogólnopolskiego Przeglądu Konkursowego Szanty i Piosenki Żeglarskiej przeszedł już do historii. Na deskach Miejskiego Domu Kultury rywalizowało pięć formacji muzycznych z całej Polski (06.05).


Konkurs zorganizował zespół Gumowe Szekle przy współpracy z Urzędem Miasta Słupcy i lokalnym Domem Kultury. W tym roku do rywalizacji przystąpiło pięć początkujących formacji muzycznych: Inisheer, Klątwa Bosmana, Zwrot Przez Twarz, Załoga Szklanego Jasia oraz Liminis.

Każda z nich prezentowała swoje autorskie kawałki. Ich umiejętności oceniało specjalnie wyłonione jury. Najlepszy okazał się zespół Załoga Szklanego Jasia. Drugie miejsce zajął Inisheer, a podium domknęło Liminis. Oprócz nagród finansowych i rzeczowych, każda z formacji otrzymała zaproszenia oraz nominacje na ogólnopolskie oraz międzynarodowe konkursy i festiwale: Międzynarodowy Festiwal Piosenki Żeglarskiej Shanties, Ogólnopolski Turystyczny Przegląd Piosenki Studenckiej „Bazuna”, Festiwal Piosenki Żeglarskiej Charzykowy, czy Festiwal Port Pieśni i Pracy w Tychach.

Po ogłoszeniu wyników odbył się koncert laureatów konkursu, zespołu Trzecia Miłość, Gumowych Szekli i zaproszonych gości.


Pomysł u organizatorów zrodził się po wzięciu udziału w kliku podobnych konkursach. O początkach opowiedział nam jeden z członków zespołu - Andrzej Pałasz.

Ideą Ogólnopolskiego Przeglądu Konkursowego Szanty i Piosenki Żeglarskiej jest m.in. danie szansy początkującym artystom, a także promocja muzyki żeglarskiej i miasta.

Tegoroczną edycję można uznać za udaną, co zresztą widać na zdjęciach.Comments


bottom of page