top of page

REKLAMA

Z optymizmem patrzą w przyszłość. Noworoczne spotkanie w gminie Strzałkowo

W uroczystej atmosferze noworocznego spotkania, licznie zgromadzeni przedstawiciele samorządu i lokalnej społeczności gminy Strzałkowo podsumowali osiągnięcia minionego roku oraz przedstawili ambitne plany na nadchodzący czas (05.01). Nie zabrakło nagród i podziękowań, a całe wydarzenie dopełnił koncert muzyczny.


Wśród przybyłych na noworoczne spotkanie był sekretarz stanu w MSWiA - Wiesław Szczepański, poseł Tadeusz Tomaszewski, senator Grzegorz Fedorowicz, wicestarosta Czesław Dykszak, a także gminni radni, sołtysi i przedstawiciele organizacji, z którymi współpracuje strzałkowski samorząd.


- Bardzo się cieszę, że gmina Strzałkowo ma tak wielu przyjaciół i sojuszników. Państwa obecność o tym dobitnie świadczy. Po wielu namysłach, doszedłem do wniosku, że najważniejszą istotą działań samorządu jest systematyczna troska o budowanie społeczeństwa obywatelskiego - stwierdził na wstępie wójt Dariusz Grzwiński, który jako przykład w swojej gminie wskazał m.in. działalność Strzałkowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku budowę sal wiejskich, czy sportowych. Dodał również, że społeczność gminy Strzałkowo była dobrze przygotowana do solidarności międzyludzkiej, np. podczas pandemii, licznych akcji charytatywnych, czy wojny w Ukrainie.


Spotkanie noworoczne było doskonało okazją do podsumowania minionych dwunastu miesięcy. Gmina Strzałkowo w 2023 roku na inwestycje wydała ponad 15 milionów złotych. Wśród nich znalazła się budowa sali gimnastycznej na ul. Ostrowskiej w Strzałkowie, modernizacja stacji uzdatniania wody w Strzałkowie, budowa sali wiejskiej w Paruszewie, modernizacja ul. Jałowcowej, czy nowe oświetlenie ulic. Na rozpoczęcie lata otworzono Strzałkowską Strefę Relaksu, a w grudniu po raz pierwszy zorganizowano Jarmark Bożonarodzeniowy. Podczas spotkania wyznaczono także plany na 2024 rok. Gmina chce systematycznie rozbudowywać sieć kanalizacyjną oraz infrastruktury drogowej. W tym roku ma rozpocząć się drugi etap rozbudowy gminnej oczyszczalni ścieków. Trwają przygotowania do budowy nowej siedziby Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Strzałkowie.


Podczas piątkowego wydarzenia wręczono Złote Strzałki. W tym roku trafiły one do skarbnik Teresy Jóźwiak oraz Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu. Więcej o tym napisaliśmy TUTAJ. Złożono również podziękowania i gratulacje na ręce wójta Dariusza Grzywińskiego, który od 25 lat pracuje na rzecz samorządu. - To jest moja ostatnia kadencja na fotelu Wójta Gminy Strzałkowo. Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść. Myślę, że ten czas dla lokalnej społeczności był dobry. Dla mnie był dobry, bo przyszło mi pracować z ludźmi, którzy podobnie jak ja, chcą realizować marzenia - spuentował Dariusz Grzywiński.


Po wystąpieniach zaproszonych gości, przyszła pora na noworoczny koncert ,,Od ery swingu po czasy współczesne". Na scenie strzałkowskiego GOK-u wystąpiła Karolina Kram Chojnacka (wokal), jej mąż Filip (pianino), Kornelia Raźniewska (wokal), Hubert Kulig (perkusja), Wojtek Oliński (gitara) i Szymon Wieczorkiewicz (gitara). Na zakończenie wzniesiono toast za pomyślny nowy rok.


Nikt nie wie co przyniesie 2024 rok, ale jak pokazały minione lata, samorząd i społeczeństwo gminy Strzałkowo jest gotowe na każde wyzwanie.

Artykuł sponsorowany


Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page