top of page

Reklama

Złote Gody w gminie Słupca

Przeżyli 50 lat razem. Dzisiaj (5 października) 11 par z terenu gminy Słupca świętowało Złote Gody.


Jubilaci otrzymali specjalne Medale za Długoletnie Pozycie Małżeńskie, które nadaje sam Prezydent RP. - Medal jest symbolicznym wyrazem uznania, jakie żywią władze Rzeczpospolitej Polskiej i władze samorządowe, dla wartości życia rodzinnego oraz wagi jako przywiązują do pomyślności każdej rodziny, do trwałego, zgodnego i szczęśliwego związku małżeńskiego - mówiła Karolina Szulkowska z Urzędu Stanu Cywilnego w Słupcy.


Pary, które dzisiaj otrzymały odznaczenia (po kolei na zdjęciach): Anna i Edward Adamscy, Jadwiga i Tadeusz Biadaszowie, Jadwiga i Jerzy Czechowscy, Zofia i Gabriel Gierałkowie, Barbara i Stanisław Kazusiowie, Teresa i Kazimierz Królowie, Janina i Bogdan Kwaśni, Bogusława i Tadeusz Marczyńscy, Jadwiga i Roman Tylscy, Daniela i Józef Wroteccy, Bożena i Józef Żabierkowie.


-Minęło już pięćdziesiąt lat od chwili. kiedy połączyliście swój los. Kiedy wiedzeni uczuciem i wzajemną ufnością powiedzieliście sobie ,,Tak" i włożyliście obrączki. Mimo różnych przeciwności losu, przyrzeczenia tego dotrzymaliście. Możliwe to było dlatego, że darzyliście się wzajemnie uczuciem i poszanowaniem. Z Waszego życia wynika niejedna nauka dla tych którzy wybrali lub też wybiorą wspólnotę małżeńską - podkreśliła Karolina Szulkowska.


Wydarzenie uświetnił występ artystów z Państwowej Szkoły Muzycznej w Słupcy


Greta MaciejewskaOstatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page