top of page

Reklama

XXVI Dni Strzałkowa za nami

To były dwa dni wielkiego świętowania. Po pandemicznej przerwie wróciły Dni Strzałkowa. Wydarzenie przyciągnęło tłumy w różnym wieku, gdyż każdy mógł znaleźć coś dla siebie


Imprezę rozpoczął bieg uliczny Strzałkowo - Dobry Kierunek. Na starcie pojawiło się ponad 300 biegaczy. Więcej o tym pisaliśmy TUTAJ. Późnym popołudniem do rywalizacji o puchar Wójta Gminy Strzałkowo przystąpili rowerzyści. Deszcz nie był im jednak straszny, bo zawody zgromadziły około 120 osób. Zakończenie rajdu miało miejsce w Strzałkowskiej Strefie Relaksu, która podczas Dni Strzałkowa miała oficjalne otwarcie. W ramach inauguracji, odbył się plenerowy koncert z udziałem Wojtka Szumańskiego i jego zespołu.

Drugi dzień świętowania rozpoczął się od mszy świętej sprawowanej w kościele pw. św. Doroty. Następnie ulicami Strzałkowa przeszedł korowód, który zawędrował na boisko przy hali sportowej na ul. Górnej. Tam na uczestników czekały stoiska z wieloma atrakcjami. Sercem imprezy była jednak scena.


Na początku przejęli ją artyści działający przy Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Strzałkowie, uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego ze Strzałkowa i Wólki, orkiestra dęta i Zespół Ludowy ,,Złoty Wiek". Koncert gwiazdy wieczoru poprzedził występ zespołu disco polo - Bayera.

Zgromadzoną licznie strzałkowską publiczność porwał w tym roku Golec uOrkiestra. Więcej zdjęć z ich występu znajdziecie TUTAJ. Nie zabrakło takich hitów jak: ,,Ściernisko", ,,Słodycze", czy ,,Pędzą Konie". Imprezę zakończył pokaz sztucznych ogni i zabawa taneczna.

Dni Strzałkowa były niezapomnianym weekendowym wydarzeniem, które przyciągnęło tłumy mieszkańców i nie tylko. Jedno z najważniejszych wydarzeń w gminie oferowało wiele atrakcji. Cała impreza okazała się nie tylko doskonałą okazją do wspólnego świętowania, ale również do promocji lokalnych artystów, jak i całej gminy. Dni Strzałkowa na długo pozostaną w pamięci wszystkich uczestników, którzy przeżyli niezapomniane chwile pełne muzyki, dobrej zabawy i radości.

Greta i Piotr Maciejewscy

Artykuł sponsorowany

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page