top of page

Reklama

Wzmożone kontrole policji w rejonach szkół i przedszkoli

W pierwszych dniach września policjanci pełnią wzmożoną służbę w rejonach szkół i przedszkoli. Nadzorują ruch pieszych, zwracają uwagę na kierowców nieprzestrzegających przepisów drogowych, zwłaszcza tych, które dotyczą zachowania się kierujących pojazdami wobec pieszych.


W czwartek (01.09) odbyła się akcja informacyjno-edukacyjna „Bezpieczna droga do szkoły”. Uczestniczyła w niej maskotka Wielkopolskiej Policji Sierżant Pyrek. Wspólnie z dzielnicowymi i policjantami Wydziału Ruchu Drogowego słupeckiej komendy prowadziła działania profilaktyczne mając na celu przypomnienie dzieciom zasad bezpiecznego przechodzenia przez ulicę.


Policjanci informowali uczniów jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych. Najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego wręczono odblaskowe zawieszki do plecaków i opaski, które można doczepić także do roweru. W tym szczególnym dniu dzieci mogły zrobić wspólne zdjęcie z Sierżantem Pyrkiem.


- Sierżant Pyrek wraz z policjantami życzą wszystkim uczniom jak najlepszych wyników oraz samych sukcesów w nauce. Pamiętajcie! Tylko od Was zależy, aby droga do i ze szkoły była bezpieczna - czytamy na stronie internetowej słupeckiej policji.

Zdjęcia: KPP w Słupcy



Comments


bottom of page