top of page

Reklama

Wzmożone kontrole policjantów przy szkołach i przedszkolach

Wraz z początkiem roku szkolnego funkcjonariusze policji zwiększają swoją obecność w okolicach szkół i przedszkoli. Nadzorują ruch pieszych oraz zwracają szczególną uwagę na kierowców, którzy nie przestrzegają przepisów ruchu drogowego, zwłaszcza tych, które regulują postępowanie kierowców wobec osób przechodzących na przejściach dla pieszych.


4 września, w pierwszym dniu akcji „Bezpieczna droga do szkoły” policjanci słupeckiej komendy prowadzili działania profilaktyczne mając na celu przypomnienie dzieciom zasad bezpiecznego przechodzenia przez ulicę. - Funkcjonariusze informowali uczniów jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych. Najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego wręczono odblaskowe zawieszki do plecaków i opaski, które można doczepić także do roweru - informuje KPP w Słupcy.


- Rodzice! Przestrzegajcie swoje dzieci przed zagrożeniami i uczcie rozwagi na drodze! Pamiętajmy, iż dziecko naśladuje zachowanie dorosłych. Dbajmy, więc o dobry przykład. Przypominając zasady prawidłowego poruszania się po drodze sami się do nich stosujmy - apelują policjanci.

Zdjęcia: Komenda Powiatowa Policji w Słupcy

Comments


bottom of page