top of page

Reklama

Wzięli udział w zawodach z kwalifikowanej pierwszej pomocy

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej ze Szyszłowa z gminy Ostrowite po raz kolejny wzięli udział w Zawodach w Ratownictwie w Ramach Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy (02.09).


Rywalizacja odbyła się na terenie powiatu jarocińskiego. W sumie do zawodów przystąpiło 15 drużyn z całej Polski, które musiały zmierzyć się z 10 zadaniami. Wśród nich była ekipa OSP Szyszłowo w składzie: dowódca Piotr Maciejewski, zastępca Bartosz Walczak, ratownicy Łukasz i Przemysław Medyński oraz kierowca Jarosław Maciejewski.


W zawodach wzięły udział nie tylko jednostki straży pożarnej, ale również grupy medyczne, więc tym większe gratulacje dla druhów ze Szyszłowa za zajęcie dobrego miejsca i zdobycie ponad 400 pkt na 500 możliwych. Ratownicy musieli zmierzyć się m.in. z zakrztuszeniem, poparzeniem przez wapno, próbą samobójczą, raną postrzałową w brzuchu, czy z wypadkiem komunikacyjnym.


- Wielkie przedsięwzięcie i ogrom wiedzy. Doceniamy starania organizatorów, ponieważ włożyli w ten projekt wiele pracy i poświęcenia. Wróciliśmy bogatsi o wiedzę i doświadczenie. Zespół, który wystawiliśmy do startu to doświadczeniu strażacy i ratownicy. Dzień zawodów był wyczerpujący. Wróciliśmy zmęczeni, ale szczęśliwy i czekamy za startem w przyszłym roku. Na pewno zawitamy do powiatu jarocińskiego za rok - zapowiedzieli strażacy z OSP Szyszłowo.


Przypomnijmy, że podobne zawody odbywają się na terenie powiatu słupeckiego. W lipcu tego roku w Kamieniu odbyła się druga edycja Mistrzostw KPP OSP.


Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

تعليقات


bottom of page