top of page

Reklama

Wzięli udział w Nocy Zawodowców

Uczniowie z Goliny, Kawnic, Przyjmy i Radoliny wzięli udział w konińskiej edycja Nocy Zawodowców, która odbyła się w Zespole Szkół Technicznych im. gen. prof. Sylwestra Kaliskiego w Turku (06.10).


W tej cennej lekcji towarzyszyli im nauczyciele doradztwa zawodowego. Noc Zawodowców to event mający na celu zwiększenie świadomości oraz perspektyw edukacyjnych i zawodowych uczniów szkół podstawowych. Dodatkowo pomaga w promowaniu szkolnictwa branżowego i technicznego, które wiąże się z pozytywnym wyborem drogi na przyszłość. Daje też możliwość realizowania satysfakcjonującej ścieżki edukacyjno-zawodowej.


Organizatorzy przygotowali dla wszystkich przybyłych uczniów szereg atrakcji w postaci: quizów, warsztatów, konkursów m.in. zespołowej gry zawodoznawczej „Ten zawód brzmi znajomo!” i spotkań z przedstawicielami firm. Ponadto jej uczestnicy, w dwuosobowych zespołach, poszukiwali ukrytych w przestrzeni szkoły QR-kodów, pod którymi znajdowały się tajemnicze dźwięki odnoszące się do konkretnych profesji.


Cieszy fakt, że inicjatywa Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Koninie, która odbyła się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka, spotkała się z szerokim zainteresowaniem ze strony młodych ludzi z naszego regionu. Kolejna odsłona Nocy Zawodowców pomogła im w ciekawy, interaktywny sposób zaznajomić się ze światem najnowszych zawodów. Pozwoliła poznać oferty szkół ponadpodstawowych, propozycje lokalnego rynku pracy oraz realia współczesnych rzemiosł.


Przemysław Ciesielski


Comments


bottom of page