top of page

Reklama

Wzięli udział w ciekawych szkoleniach

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kamieniu (w tym 2/5 zespołu Echa Słupcy) już po raz czwarty wzięli udział w szkoleniach ze studentami kierunków medycznych Uniwersytetu Opolskiego.


Odbyły się one w czwartek (25 maja) w Mikorzynie w gminie Ślesin. Ich organizatorem był Uniwersytet Opolski. Przez blisko tydzień studenci zapoznawali się z różnymi dziedzinami ratownictwa. Był to także czas rozwijania kompetencji społecznych, aby w przyszłości w swojej pracy mogli lepiej komunikować się z pacjentem i przeprowadzić z nim lepszy wywiad.


Czwartego dnia szkoleń studenci poznawali m.in. zagadnienia związane z ratownictwem drogowym. Strażacy z Kamienia przybliżyli jak bezpiecznie podróżować autem, co zrobić w przypadku wypadku komunikacyjnego, a także różne techniki ewakuacji poszkodowanych z pojazdu. Studenci mogli także zapoznać się ze sprzętem, który na co dzień jest używany w akcjach ratowniczo-gaśniczych.


Kolejny raz dziękujemy za zaproszenie, a także za owocną współpracę ze studentami, instruktorami i wykładowcami. Więcej o całym cyklu szkoleniowym opowiedział nam dr Marek Dąbrowski, wykładowca akademicki.Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page