top of page

Reklama

Wysokie miejsca w klasyfikacji sportowej i turystycznej dla powiatu konińskiego

Powiat koniński zajął drugie miejsce w XXV edycji Współzawodnictwa Turystycznego i czwarte miejsce w ramach współzawodnictwa sportowego Powiatów Województwa Wielkopolskiego o Puchar Marszałka.


Oficjalne zakończenie rocznej rywalizacji miało miejsce 11 grudnia w siedzibie Wielkopolskiego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych WIELKOPOLSKA w Poznaniu. Nagrody odebrał Krzysztof Czajkowski - Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych konińskiego starostwa.


Trofeum zostało zdobyte w intensywnej rywalizacji sportowej i turystycznej, która trwała przez cały rok i odbyła się w ramach kalendarza wydarzeń Wielkopolskiego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych.


Powiat koniński zdobył drugie miejsce i Puchar Marszałka, rywalizując z 14 powiatami z Wielkopolski w 6 imprezach turystycznych. Pierwsze miejsce wywalczył powiat ostrowski, a trzecie powiat wrzesiński.


W zakresie współzawodnictwa sportowego, powiat koniński zajął czwarte miejsce, konkurując z 28 innymi powiatami z Wielkopolski w ponad 15 różnych wydarzeniach sportowych. Pierwszą pozycję zdobył powiat ostrowski, zaś trzecią - powiat wągrowiecki.

Zdjęcie: Starostwo Powiatowe w Koninie

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page