top of page

Reklama

Wyposażali domki dla owadów

Tak zwane „hotele” są świetnym schronieniem dla owadów np. pszczół i trzmieli. Stanowią doskonałe miejsce do zimowej hibernacji motyli i biedronek. Mogą również być idealnym domkiem do zakładania gniazd i wychowywania młodych błonkoskrzydłych.


Jeden z tego typu hoteli wyposażyła w niezbędne materiały kl. IV b ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie wspólnie z wychowawcą Przemysławem Ciesielskim w ramach praktycznych warsztatów, które odbyły się 27 września 2023 r. przy miejscowym domu kultury.


Dzieci pod kierunkiem dyrektora placówki Damiana Ciesielskiego, instruktor plastyki Edyty Jachnik i współpracy Arkadiusza Maślaka wykonywały poszczególne czynności związane z urządzeniem lokum dla owadów. Efekt końcowy ich pracy był zadowalający i cieszący oko, co widać na dołączonej do niniejszego artykułu grupowej fotografii.


Przygotowany przez czwartoklasistów domek, znajdzie wiosną swoje stałe miejsce na golińskim rynku. W dodatku opisane zajęcia, podczas których zostało połączone przyjemne z pożytecznym, odbyły się w ramach projektu: „Warsztaty sztuki współczesnej!” dofinansowanego ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie Stowarzyszenie „Solidarni w Partnerstwie”.


Przemysław Ciesielski

Zdjecia: A. Maślak, P. Ciesielski

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


bottom of page