top of page

Reklama

Wyniki wyborów do parlamentu w gminie Golina

Znane są już wyniku głosowania do parlamentu z ponad 75% Obwodowych Komisji Wyborczych w naszym kraju. Na kogo do Sejmu i Senatu głosowali mieszkańcy gminy Golina i powiatu konińskiego?


W gminie w wyborach wzięło udział ponad 70% osób uprawnionych do głosowania. Największe poparcie uzyskało Prawo i Sprawiedliwość - ponad 43%. Na drugim miejscu jest Koalicja Obywatelska. Na nią głos oddało ok. 21% wyborców. 16% głosujących postawiło na Trzecią Drogę (PSL i PL2050 Szymona Hołowni). Blisko 8% uzyskała Lewica. Około 7% poparcia zdobyła Konfederacja, a Bezpartyjni Samorządowcy - ok. 2,5%. W wyborach do Senatu największe poparcie miał Leszek Galemba (PiS).


Podobnie wyniki mają się do całego powiatu konińskiego. Tutaj zdecydowanie na czele jest również PiS z poparciem ponad 48%. Koalicja uzyskała ok. 18%, a Trzecia Droga - 14%. Ponad 7% poparcia miała Lewica i Konfederacja. W wyborach do Senatu również najwięcej głosów miał Galemba z PiSu.


Przedstawione wyniki podane są na godz. 17. Dokładną liczbę mandatów oraz kto dostał się do parlamentu dowiemy się niebawem. Szczegóły tegorocznych wybory do Sejmu znajdziecie TUTAJ, a do Senatu TUTAJ.

Zdjęcie poglądowe

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page